dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
leholegacy: Vacsi (ft. Dzsindzser)

leholegacy - Vacsi (ft. Dzsindzser)

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: leholegacy
Album: Keressük!
Szövegírók: LehoLegacy
@DZSINDZSER
Zeneszerzők: LehoLegacy
@DZSINDZSER
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 1508 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Vacsi (ft. Dzsindzser)

Mindig ott leszek a bajban
Én nem hagylak szarban
Csak kóstold meg az ajkam
Vacsizzunk meg rajtam

Mindig ott leszek ha baj van
Én Nem hagylak szarban
Csak kóstold meg az ajkam
Vacsizzunk meg rajtam

leholegacy:
Honnan is kezdjem a sztorimat béjbe
Mindig elvagyunk de van egy rossz éned
Egy hónapban egyszer eljátszod a kémet
A telefonom kéred
És ha másokkal lógtam
Azt akarod, hogy beszéljünk rólam
Lebaszol, pedig én már szóltam
Nincs más, csak te, bármilyen pózban
És tuti neked van a legszebb szemed de
Mindig kiszúrod vele a sok szemetet
Néha úgy érzem, csak hobbiból veszekedsz
Átlátok rajtad (uuUUu)
De nekem így sem kell más nem nem
Ha a feneked razod kellesz
Leszek a haz a kerthez

ref:
Mindig ott leszek a bajban
Én nem hagylak szarban
Csak kóstold meg az ajkam
Vacsizzunk meg rajtam

Mindig ott leszek ha baj van
Én Nem hagylak szarban
Csak kóstold meg az ajkam
Vacsizzunk meg rajtam

dzindzser:
Honnan is kezdjem a storymat béjbe
Hogy miért szeretsz még évek után se értem
Vége a bulinak de még oda sem értem
Amikor Te alszol én akkor vagyok ébren

Olyan rémes vagyok
Részeg
Mindjárt éhen halok
Gyere etess még meg
Soha ne érjen ez véget
Én nem érdemellek meg téged

A földre lebaszom szennyest
Te tüstént tudod, hogy ki a tettes
Minden versenyen elsô ez a kettes
Akik nem mi vagyunk az vesztes, hess

Cipôben alszom az ágyba
Tetôtôl talpig utcai ruhába
Ahogy elmentél egy éjszakára
Azonnal tûz ütött ki a lakásba

Valaki beleokádott a kádba
Nem értem mért van mindig a buli nálam
Jól tudod, mindennek megvan az ára
Miattad ég az én Szívem lángja

kiállás:
A szívemnek lángja, lángja (4x)
Béjbe…

ref:
Mindig ott leszek a bajban
Én nem hagylak szarban
Csak kóstold meg az ajkam
Vacsizzunk meg rajtam

Mindig ott leszek ha baj van
Én Nem hagylak szarban
Csak kóstold meg az ajkam
Vacsizzunk meg rajtam

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Díjat kapott az Akkezdet Phiai, Hrutka Róbert és Németh Gábor

Díjjal ismerte el a szerzők munkáját a Magyar Könnyűzeneszerzők és Szövegírók Egyesülete.




Példakép kategóriában Hrutka Róbert, életmű kategóriában Németh Gábor, míg újító kategóriában az Akkezdet Phiai kapta a különleges beton plakettet.

 

A Magyar Könnyűzeneszerzők és Szövegírók Egyesülete 250 tagot számlál, és sok ismert zenészt tud a soraiban. 


Az egyesület alapvető feladata


Alakulása, azaz 2007 óta a könnyűzenei szerzők általános érdekképviselete, tagjainak érdekvédelme és érdekérvényesítése.  A szervezet díjat alapított 2023-ban azzal a céllal, hogy a magas színvonalú alkotó és előadó-művészeti tevékenységeket elismerje és ösztönözze.


- A díj nem közvetlenül egy adott év teljesítményét, hanem az alkotó szakmára kifejtett hatását értékeli - fogalmazott Bíró Zsolt, a SZERZŐK Egyesületének elnöke, aki a díjazottakat személyesen felkeresve adta át a különleges, vízcseppet és hullámokat ábrázoló beton plaketteket.


Példakép kategóriában az elismerést Hrutka Róbert Artisjus- és Fonogram-díjas zenész és zeneszerző kapta. 


Eddigi pályafutása során több mint 200 nagylemezen dolgozott, és közel ezer reklám - és filmzene megírására kérték fel. A díj átvételekor arról beszélt, kizártnak tartotta pályája elején, hogy valamikor példakép lehessen.


- Egyáltalán azt sem gondoltam, hogy zenész leszek. Gyerekkoromban elvesztettem a hallásomat, nem tudtam beszélni, hét éves koromig jártam a kórházakat. A doktor bácsi azt mondta, hogy majd megtanulok beszélni, a hallásom viszont már nem lesz jobb, legfeljebb nem leszek zenész. Ezek után a hangszer jelentette nekem azt a kaput, amit meg tudtam nyitni önmagam és mások felé is. Kiskamasz koromban eldöntöttem, hogy nekem ez lesz az életem – mondta el Hrutka Róbert.


- „hiszek abban, hogy pár jó hang is képes megváltoztatni a világot. A zene pont olyan, mint az élet: megírjuk, eljátsszuk, és nem marad utánunk semmi, csak a dal. Most ezt a dalt írjuk egész életünkben”. 


- fogalmazott Hrutka.




Hrutka Róbert és Bíró Zsolt, a SZERZŐK Egyesületének elnöke

Fotó: Bellon-Nagy Kata



Újító kategóriában a díjat az egyesület elnöksége az Akkezdet Phiainak ítélte oda, mint a budapesti underground hip-hop legfontosabb csapata.


A beton plakettet együtt vette át a három tag, azaz Saiid (Süveg Márk), Újonc (Závada Péter) és DJ. Frequent (Havas Patrik).


- Mindig is újdonságra törekedtünk, volt bennünk egy konvekciókkal szembeni lázadás – fogalmazott Závada Péter. - Underground akartunk maradni, de aztán nem jött, vagy nem teljesen jött össze.


Süveg Márk szerint manapság nehéz újat kitalálni, mert már minden meg lett írva. Az a fontos, hogy befelé, és csapat esetén egymásra kell figyelni, és nem visszaigazolást várni a social mediában. Havas Patrik úgy véli, mindenkinek önmagának kell maradnia ahhoz, hogy maradandót tudjon alkotni.


A SZERZŐK Egyesülete az életműdíjat Németh Gábor dobosnak, dalszerzőnek adományozta. 



Németh Gábor

Fotó: Bellon-Nagy Kata


Játékát számtalan együttesből ismerheti a közönség, legyen az a Bikini, a Skorpió, a Beatrice, a P. Mobil vagy épp a róla elnevezett Németh Gábor Project.

 

- Aki valamikor elkezdte a zenélést és komolyan gondolta, annak nincs vége soha, maximum a föld alatt


– mondta el Németh Gábor a példakép díj átvételekor. 


- Eredetileg csellózni tanultam, és 8 év után váltottam át a dobra. A célom az lett, hogy a legjobb dobos legyek, rengeteget gyakoroltam. Millió zenekarban játszottam, és a pályafutásom csodálatos ilyen szempontból is.

 

 

Videók a három díjátadásról


Hrutka Róbert

Akkezdet Phiai

Németh Gábor

 

 

Kiemelt kép: Akkedet Phiai/Bellon-Nagy Kata

 

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás