


| Előadó: | Hangácsi Márton |
|---|---|
| Album: | TüköReflex |
| Megjelenés: | 2023 |
| Hossz: | 3:20 |
| Szövegírók: |
Hangácsi Márton |
|
Hangácsi Márton |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Már mindent értek
Semmi sem fáj
Az élet ha múlik
Akkor jó igazán
Unatkozni félek
Akkor nem óv meg a zaj
Szeretetben élni
Csak az tud, aki igazán akar
Önmagával szembenézni
Csak az tud, aki igazán akar
Már ott kéne lennem
De még el sem indultam
A sokadik ruhát próbálom
De nem áll jól rajtam
Ha vége a napnak
A remény mindig itt marad
Együtt kelünk, fekszünk
De napközben nem tudom hol van
Együtt kelünk, fekszünk
Mégis hideg a paplan
Az élet csak átmenet, valami kell bele
Hogy jobban érezd az ízeket
Álmodni nem merek, mert ha felkelek
Bámulnak idegen emberek
Támadnak, néha védenek
De biztos, hogy sohasem értenek
Megesik néha, hogy tévedek
De csak akkor lázadok, ha érdemes
Egyszerre lennék
Kint is meg bent
Mindent akarok
De csak a semmi húz közelebb
Változnék, de minek
Így sem annyira rossz
A körülmények bántóak
De én tökéletes vagyok
Jól vagyok látszólag
De belül haldoklom
Lehet, túl sokat mondtam
Néha túloztam
Kevesebbet áldoztam, mint kéne
De nem adnak mindenre választ az évek
Elfogadtam, mindent értek
Az élet csak átmenet, valami kell bele
Hogy jobban érezd az ízeket
Álmodni nem merek, mert ha felkelek
Bámulnak idegen emberek
Támadnak, néha védenek
De biztos, hogy sohasem értenek
Megesik néha, hogy tévedek
De csak akkor lázadok, ha érdemes



Harcsa Veronika Flow By című albuma, amely egyszerre zenei és vizuális kísérlet, Vancsó Zoltán fotós slideshow-jával december 1-jén debütál a Müpa Fesztivál Színházában.
Az új zenei projekt a közönség és az előadó közötti határokat kívánja feloldani
A dalok karaktereihez olyan képi narratívák születtek, amelyek rejtett szálakon kísérik és egészítik ki a hallottakat. Az InterAction című esten az énekes Nora Thiele német ütőhangszeressel és a Soharóza kórussal lép színpadra.
Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.
Harcsa Veronika tudatosan fordult az interaktív, közösségi élményt teremtő zene felé
Régóta vezet workshopokat, 2024-ben pedig a Pécsi Tudományegyetem zeneterápia szakán szerzett diplomát. Új albuma, a Flow By ennek a szemléletnek a folytatása.
A szerzemények úgy születtek, hogy az élő előadás során a közönség aktív részese lehessen a zene formálásának: a taps, a hangadás, a ritmikus gesztusok mind a közös flow-élmény részévé válnak.
- A dalokat úgy írtam, hogy belekomponáltam a közönség jelenlétét. Élőben erre épül minden, az viszont további ötletelést igényelt, hogy lemezként hogyan fog működni mindez.
A koncepcióba belevettem a Soharóza kórust, amely híres kísérletező kedvéről. A lemezen ők teremtik meg a közösségi hangzást
és a Müpa-beli koncerten is jelen lesznek, hogy a közönség közé vegyülve erősítsék a hangadást - fogalmazott Harcsa Veronika.
Fotó: Harcsa Veronika Facebook oldala
A lemezen és a koncerten közreműködő Nora Thiele német ütőhangszeres zeneszerzővel és hangszerépítővel az énekes berlini évei alatt ismerkedett meg. Thiele világzenei ihletésű hangszereivel, frame drum- és ritmuskísérleteivel különleges textúrát ad a hangzásnak.
Vancsó Zoltán 2005-ben fedezte fel, majd az elmúlt években művészi szintre emelte a zenével kísért fotó slideshow műfaját. Több száz rövid és csaknem egy tucat egész estés fotófilmet hozott létre, számos alkotása moziban is látható volt.
- Látom a zenét és hallom a képet, érzem e két világ összefonódásának lehetőségét. Ez a műfaj lehetőséget kínál több tucat fotó összefűzésére, ahol a szerkesztés önálló és rendkívül kreatív folyamattá válik.
A képek közötti áttűnések dramaturgiai és esztétikai szerepe, valamint a zenei kíséret hozzájárul ahhoz, hogy a vizuális élmény komplexebbé és átélhetőbbé váljon.
A lemez hangulatához 2017-ig nyúltam vissza az archívumomban, hogy korábban nem publikált képekkel dolgozhassak. Nem konkrét történeteket mesélnek el, hanem a zene tudatalattijába vezetik el a nyitott nézőt - részletezte az alkotó.
A rendhagyó koncepcióból születő lemez egyedi online megjelenést kívánt
- Ma már nagyon kevesen hallgatnak meg elejétől a végéig egy lemezt, de bízom benne, hogy ez az album a vizuális élmény miatt kivétel lesz. Éppen olyan hosszú, mint egy sorozat epizódja - tette hozzá Harcsa Veronika.
Kiemelt kép: Harcsa Veronika Facebook oldala