Előadó: | Herceg |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Pajor Tamás Oláh József Oláh Heléna |
Oláh József Herceg Dávid Barabás Dávid |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Most tele van a sötét égbolt, sok ragyogó csillaggal,
És tele van az én szívem is, sok keserű bánattal.
Mert az én életem, nem igen gyönyörű,
Az én két orcámon, folydogál a könnyű.
Szerettelek rózsám, de én megcsaltalak,
De már a Jóisten, viselje a te gondodat.
Mert szerettelek rózsám, de én megcsaltalak,
De már a Jóisten, viselje a te sorsodat.
Nem szeretett engem, soha még így senki,
Mégis elbotlottam, nem tudok mit tenni.
Benne maradt szívem, az övé meg bennem,
Istenem az égben, segíts visszamennem.
Nyílik a virág, de holnapra lehull, micsoda az élet?
Tűnik a világ, elborít a múlt, szállunk át a végtelen.
Nélküled a szív, egy összeomlott híd, a két part olyan távol.
A fájdalom, a kín árad mint a víz, mégis érzem vársz valahol.
Mikor a csillagokra nézek, folyton rád gondolok.
Minek ez a szerelem, ha nem jó nekem?
Mikor terád én nézek, Te érted én meghalok
Minek ez a szerelem, ha nem jó nekem?
Ez az a szerelem, amelyik nekem nem volt jó
Mert neked adtam a szívemet, áldjon meg téged az Isten!
Ez az a szerelem, amelyik nekem nem volt jó
Mert neked adtam a szívemet, áldjon meg téged az Isten!
Mert szerettelek rózsám, de én megcsaltalak,
De már a Jóisten viselje a te sorsodat.
A Mátyás-templomban Barokk koncerttel indul szeptember 12-én a Magyar Rádió Művészeti Együtteseinek új évada - egyebek mellett erről beszélt Héja Domonkos, az MRME fő-zeneigazgatója a közszolgálati médiában.
Szeptembertől kiemelt figyelmet kap a Magyar Rádió Énekkara, amely ebben az évadban ünnepli fennállásának 75. évfordulóját.
A jubileum alkalmából egy oratóriumbérletet is meghirdettek
Ennek az első hangversenyén, szeptember 24-én Mendelssohn Paulus című oratóriumát adják elő a Zeneakadémián. A koncerten közreműködik a Magyar Rádió Zenekara is, Kovács János vezényletével.
Ezen a koncerten derül fény arra, kik kapják az Évad Művésze díjakat a zenekar és énekkar művészei közül.
Az énekkar Csillag Béni karnaggyal is fellép majd, akivel egyéb művek mellett Herbert Howells ritkán hallható Requiemjét is előadják. Idén is meghirdették a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának Variációk kamarazenére című sorozatát.
A műsor összeállításában a Magyar Rádió Zenekarának tagjaiból alakult együttesek teljesen szabad kezet kapnak. Így
ezek a hangversenyek egyrészt örömzenéléssé válnak, másrészt remek tréninget jelentenek a muzsikusoknak, akik ilyenkor a zenekari játékból kilépve szólistaként tudnak szerepelni.
Az évad során több külföldi művész is érkezik vendégként a zenekarhoz
Az egyik koncertet például Erik Bosgraaf vezényli majd. A holland furulyaművész és zenetudós mellett a Magyar Rádió Zenekarának művészei is közreműködnek szólistaként ezen a hangversenyen a Zeneakadémia Nagytermében.
Az idei évadban olasz estet rendeznek a Müpában, a Női energiák című hangversenyen pedig Delyana Lazarova a Utah-i Szimfonikusok és a BBC Skót Szimfonikus Zenekar vezető vendégkarmesterével és a fiatal moldovai hegedűművésszel, Lilia Pocitarival találkozhat a közönség.
A nemzetspecifikus estek között emellett szerepel egy brit est is, Howard Williams karmester közreműködésével.
A fő-zeneigazgató a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorának is a vendége volt, ahol egyebek mellett arról beszélt, fontosnak tartja, hogy legyenek olyan programjaik - köztük anyák napi, Mikulásváró és farsangi rendezvények - amelyeken az egész család részt vehet. Ezekkel a programokkal a nagyszülők, szülők mellett a gyerekeket is szeretnék megszólítani.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik