Előadó: | Mihályfi Luca |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Mórocz Tamás Závodi Marcel Mihályfi Luca |
Závodi Marcel Mihályfi Luca |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Néha úgy érzem,hogy könnyebb lesz neked majd nélkülem
Látom a szemedben ott van már a rémület
Visszhangzik a fejemben még minden amit mondtál
De hidd el
Én egy fegyver vagyok,amit magadra szegeztél
Én csak bántalak,pedig tudom te mindig szerettél
A töltény áthaladt a szíveden,eltűnt aki voltál
Csak állok és nézem,hogy vérzel
Pedig én is azt érzem amit érzel
Csak állok és nézem,hogy vérzel
Nem is értem miért nem mész el
Én egy revolver
Én egy revolver vagyok
Kérlek felejts el mielőtt a golyó elérne
Körülöttem senki se marad élve
Én egy revolver
Én egy revolver vagyok
Kérlek felejts el,mielőtt a golyó elérne
Körülöttem senki se marad élve
Hol vagy,hol vagy?
A szemem sír,véreres
Nélküled,nélküled kietlen Budapest
Nem találok haza
Én nem találok haza már
Ennek most nem kellene fájni
Ne várj rám,tudom,hogy te nem is szeretsz várni
Nem akarlak bántani,nem akarlak bántani,bántani tovább
Csak állok és nézem,hogy vérzel
Pedig én is azt érzem amit érzel
Csak állok és nézem, hogy vérzel
Nem is értem miért nem mész el
Én egy revolver
Én egy revolver vagyok
Kérlek felejts el mielőtt a golyó elérne
Körülöttem senki se marad élve
Én egy revolver
Én egy revolver vagyok
Kérlek felejts el,mielőtt a golyó elérne
Körülöttem senki se marad élve
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes