dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Carson Coma: Boldog szülinapot (Rohadj meg)

Carson Coma - Boldog szülinapot (Rohadj meg)

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Carson Coma
Album: Keressük!
Szövegírók: Fekete Giorgio
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: alternatív rock
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 4071 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Boldog szülinapot (Rohadj meg)

Ez a nap más, mint a többi
Ezt te is jól tudod
Indokolatlan gyakran nézed a telefonod
Ma van az első szülinapod
Amióta nem beszélünk
Egyszerűen ez a helyzet
Megremeg a térdünk, ha
Egy szűk folyosón
Nem férünk el egymástól
(Merre mehetnél?)

Baromi nagy kár
Hogy nem beszélünk már
(Nem beszélünk már)
Mindegy, az a lényeg, hogy boldog szülinapot

Amit adsz, azt kapsz
De amit adtál
Azok maximum önértékelési problémák
(És bizalmi dilemmák)
Legalább boldog vagy!
Ezt én az automatakávénak illatából érzem
De amikor rádkerestem nem tudom mit reméltem én
Aki semmit sem remél
De te újat kerestél
Ilyen emberként
(Mi mást tehetnél?)

Baromi nagy kár
Hogy nem beszélünk már
(Nem beszélünk már)
Mindegy, az a lényeg, hogy boldog szülinapot

Rohadj meg!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót

Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.



 


Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét


A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.

 

Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.


388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal


A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.


A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy

 

- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.

 

Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben  Kertész Imre vehetett át korábban.





Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten

Fotó: MTI/Marjai János

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás