Előadó: | Két Haver |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | ballad, slow, lassú |
Címkék: | Keressük! |
Nagyon messziről rohannak felém az évek
És még sokat kell tanulnom, félek!
A világ szeme most engem figyel,
Kérlek, anya fogd meg kezem, hogy ne remegjen.
És megköszönhessem.
Ref
Régóta készülök, hogy elmondjam neked,
Minden fájdalmam te gyógyítottad meg.
Milliószor köszönöm, hogy e csodás család
Részese lehetek
Régóta készülök, hogy elmondjam neked
De a sok jót megköszönni nem lehet,
Hálás vagyok, mert a gyerekből férfivá neveltetek,
Köszönöm nektek.
2
Olyan régóta vártam már ezt a napot,
Hogy felnőtt, legyek és azt csináljak, amit akarok!
Kérlek apa, ne haragudj rám,
Ölelj át szorosan, hogy megköszönjem pár szóban.
Ref
Régóta készülök, hogy elmondjam neked,
Ha bánatom volt te gyógyítottál meg,
Köszönöm apa, hogy a gyerekből férfivá neveltetek.
Régóta készülök, hogy elmondjam neked,
A becsületre te tanítottál meg,
Hálás vagyok, hogy a fiad lehetek,
Apa, anya mindennél jobban szeretlek!
Több mint 500, a létminimum alatt élő magyar előadóművész megélhetéséhez nyújtott segítséget az Előadóművészi Jogvédő Iroda 2025 első felében.
Havi nyugdíj-kiegészítő támogatást 267 olyan elismert előadóművész kapott, akik alacsony nyugdíjuk mellé semmilyen más juttatásban nem részesülnek, 166 rászorult pedig egyszeri segélyhez jutott. Az átlagos támogatási összeg 130 ezer forint volt.
Idős korukban a rangos előadóművészek különböző művészeti ágakban eltérő mértékben kerülhetnek nehéz anyagi helyzetbe. Ebből a szempontból talán a könnyűzene világa a legmostohább, ahol egyik pillanatról a másikra el lehet veszíteni a népszerűséget és azzal együtt a jövedelem nagy részét.
A könnyűzenészek körében a mai napig nehéz elültetni az időskori öngondoskodásra való felkészülés gondolatát.
Akik aktív életük során nem kaptak magas állami, szakmai kitüntetést, előfordul, hogy nehéz öregkornak néznek elébe. Rajtuk segít az EJI azzal, hogy a szolidaritás jegyében egyszeri támogatást, vagy rendszeresen nyugdíj-kiegészítést nyújtanak számukra.
A juttatás fedezetét a jogdíjak révén maguk a művészek termelik meg. A támogatásért bármely előadóművész folyamodhat, aki megfelel a feltételeknek.
Az összegről a kérelem alapján a Jogdíjbizottságok javaslatára az EJI elnöksége dönt
A nyugdíj-kiegészítés havi összegét az EJI a mindenkori legkisebb öregségi nyugdíj 35-200 százalékában, különös méltánylást igénylő esetben legfeljebb annak 300 százalékában határozta meg.
A létminimum alatt élő művészek állami nyugdíját akár meg is duplázhatja ez a kiegészítő járadék.
Fotó: illusztráció/Freepik