dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Teddy Queen: Gyere még

Teddy Queen - Gyere még

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Teddy Queen
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 1143 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Gyere még

Körülvesz a semmi
nekem már annyi
eltűnök a sötétben
hátra lépek így lesz ennyi
enged a tartásom
cserepek a számon
foltos ruha vagyok
kellek-e még egyáltalán?

eltűnök, ne nyaggassál
úgy lennék még a ruhád
nem baj, hogy szétszaggattál
csak tépj ki még egy cérnát
gyere még, gyere még

elvárások
titkon szőtt álmok
a csábítás szakadék
és te már így döntöttél
pedig olyan szép volt
a világ dorombolt
most a fák azt suttogják,
köszi de ebből elég volt

eltűnök ne nyaggassál
úgy lennék még a ruhád
nem baj, hogy szétszaggattál
csak tépj ki még egy cérnát
gyere még, gyere még

lesz a szíved még enyém
én meg leszek a tiéd
nem marad elvarratlan szál
lesz a szíved még enyém
én meg leszek a tiéd
egyszer ide repít majd a szél

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Zanzibar és Rómeó Vérzik egy estén az Akvárium Klubban

Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.






A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.


- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot 


- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna. 




Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy 


olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt. 


Zanzibar-dalszövegek itt.


Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül


Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint 


Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.

 

Rómeó Vérzik-dalszövegek itt.


A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.

 


 

 

Kiemelt kép: Zanzibár

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás