Előadó: | Tankcsapda |
---|---|
Album: | Jönnek a férgek |
Megjelenés: | 1994 |
Hossz: | 4:25 |
Szövegírók: |
Lukács Laci |
Lukács Laci Molnár Levente (Cseresznye) Buzsik György |
|
Kiadó: | Magneoton |
Stílus: | Hard rock, punk-rock |
Címkék: | Keressük! |
1. A poharam alján a jég, Előttem a pult,
Egy nagyon mély szakadék aljáról repít fel a katapult.
Ahogy a liftbe belépek, a maradék eszem is elment,
Láttam, hogy jól betépett, sokkal több nekem se kellett.
R1. Megfeszülhetnék érte, mint Jézus kereszten,
De én kígyó leszek, a mérgemet majd beléd eresztem.
2. Tudom, hogy mire vagy jó, tudom hogy mennyit érsz.
Egyből a tárgyra térek, ahogy a szobába lépsz.
Nem vagy annyira édes, nem vagy annyira szép.
Tudom, hogy mire vagy képes, de én darabokra téplek szét,
Szanaszét.
R1.
R2. Tudod a dolgot, van elég pénzem,
Kapd be a horgot, a többit én elintézem.
Elintézem, baby.
Yeah, yeah!
R1'. Megfeszülhetnék érte, mint Jézus kereszten,
De én kígyó leszek, a mérgemet majd belé eresztem.
R2., R2.
R2'. Tudod a dolgot, baby, van elég van elég pénzem,
Gyerünk, kapd be a horgot, a többit én, yeah, elintézem.
Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa
Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.
A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.
A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják
Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.
Mehringer akusztik is lesz
Fotó: Mehringer
A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé
A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.
Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes
Fotó: Anima Musicae hivatalos
A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.
Részletek a belépés kapcsán
Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik