dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Yellow Spots: Nem vagyunk vidámak

Yellow Spots - Nem vagyunk vidámak

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Yellow Spots
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 1079 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Nem vagyunk vidámak

Mint egy öreg, ki mindent megélt
Költött verset, pénzt és tojást
Kapott plecsnit, náthát, segélyt
Kezeltetett fehér folyást

Szerzeményünk keretében
Dalra fakad ő, az átlag;
Hatvanezres minimálból
Esélyt ad a tüdőráknak

"Nem vagyunk vidámak
Az ég nem kék és a fű nem zöld
Kit tegnap még ölelgettél
Késztetést érzel, hogy megöld"

Szünetet tart, fröccsöt rendel
Torz jövőkép most a múzsa
Az éter újabb hullámain
Szétkenődik Magdi Rúzsa

Dohányfoltos, drapp könyéknek
Bárpult most a biztos támasz
Aggodalmas kérdésekre
Hamiskásan zeng a válasz;

"Nem vagyunk vidámak
Az ég nem kék és a fű nem zöld
Kit tegnap még ölelgettél
Késztetést érzel, hogy megöld

Itt nincsenek szép álmok már
Temetve minden optimizmus
Üvegek, csikkek, ronda lányok
Romlott hús, antikrisztus"

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be a Fonóban

Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.



 

A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.

 

A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.

 

A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni. 


A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon. 


Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.

 

A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.

 

A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.

 

Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.


Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.


Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás