


| Előadó: | Kozma Orsi |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Tariska Szabolcs Geszti Péter Bartalos Jenő |
|
Bartalos Jenő Somogyvári Dániel Kozma Orsolya |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Orsi:
1.
Hűvös van, a város áll. Tömeg van, nincsen mámor.
Behúzva minden szárny, semmi sincs már az elmúlt nyárból.
Körötted füst és sár, megint csak lennél máshol.
Elégett wolfram szál, ez maradt meg az éjszakából.
Bridge:
Ez így most bent hosszú zápor.
A szív csak teng. Gyere, indulj el!
Refrén:
Világgá mennék veled,
Kékre festeném eget.
Én valóra váltanám neked,
Ha nem találod a helyed.
Én világgá mennék veled.
Ha nem szelídülne a teled,
Én összeraknám a szíved,
Mit szólnál, ha indulnánk?
2.
Napodban nincsen fény. Nem ragyogsz, nem szikrázol.
Elég volt ebből rég! Mégis egyre ugyanazt járod:
Nem állsz meg, sosem kérsz, nem alszol, folyton fázol.
Unod, hogy így van már. Szökjünk meg a megszokásból!
Bridge:
Ez így most bent hosszú zápor.
A szív csak teng. Gyere, indulj el!
Refrén:
Világgá mennék veled,
Kékre festeném eget.
Én valóra váltanám neked
Ha nem találod a helyed,
Én világgá mennék veled.
Ha nem szelídülne a teled,
Én összeraknám a szíved,
Mit szólnál, ha indulnánk?
Péter:
Sok a jövés-menés, csak a tevés kevés. Az álmodozásból az idő levés.
Csikkeken lépked a járdán az ősz. Kabátot ad rád, belenősz,
Vagy kirakod a kapu elé? Fölös cókmók. Valahol a nyár lenget egy pólót,
Abba bújnál bele, napra fekvő önmagadba.
Menni kéne, a kis gurulós bőrönddel, fütyülni örökre, mi lett a körökkel,
Amiket leírtál. Némelyik visszadudál, mint egy eltévedt pizzafutár.
Menni kéne, de a távolság sokba van, befele utazol, a szem hunyva van.
Édes élet? Egy cukor, kávé - ennyi tud lenni most kábé.
Refrén:
Világgá mennék veled,
Kékre festeném eget.
Én valóra váltanám neked
Ha nem találod a helyed,
Én világgá mennék veled.
Ha nem szelídülne a teled,
Én összeraknám a szíved,
Mit szólnál, ha indulnánk?



Az egy éve alakult budapesti bluegrass zenekar októberben Amerikában turnézott. A koncertsorozatot a Texas Sounds International Country Music Awards fesztiválon kezdve az év zenekara díjjal tértek haza.
Hét koncertet adtak a hajdani vadnyugat ikonikus városaiban
„Régi álmom valósult meg, hogy azokon a legendás vidékeken játszhattunk, amit annak idején a western filmekben láttam. Például Tombstone városa, ami Arizona déli részén a sivatag közepén fekszik. Itt forgattunk egy klipet, aztán délután kettőkor adtunk egy koncertet. De a Billy Bob (FortWorth), és a Maverick (Tucson) country klubokat is imádtam, ahol fantasztikus zenekarokat láttunk.” – próbál válogatni a tengernyi emlékből Kovács Kornél, a zenekar vezetője, énekese, akit az amerikai folkmuzsikáért rajongó közönség egy másik zenekarból, a Nyughatatlanból is ismerhet már.
A The Riverside Soul négyesét a turné valamennyi állomásán kirobbanó lelkesedéssel fogadta a helyi közönség, ami nem is csoda, igazán különleges élmény lehetett nekik, hogy valaki egy kis európai országból érkezve az ő népzenéjüket játssza.
A csapat a közelmúltban jelentette meg első lemezét, az utazásra írt legújabb, Unexpected Journey című dalukra pedig gyorsan forgattak is egy klipet az arizonai sivatagban, ami előreláthatólag a hónap végén debütál majd. De nem ez volt az egyetlen képanyag, amit kint rögzítettek, kapva az alkalmon, hogy a műfaj autentikus környezetében videózhatnak, több felvételt bezsebeltek, amik akár egy-egy útinaplónak is simán beillenének.
Sedona, vörös sziklas hegység, ahol oly sok western mozi játszódik, egyértelműen magával ragadta a társaságot. Videó itt.
„Az amerikai turnénk egyik legjobb koncertjét Phoenixben adtuk, nagyon jó volt a hely és a közeg minket is hangulatba hozott. Ezután érkeztünk Sedona-ba, ahol a főútról már látszott a lenyűgöző Cottonwood sziklás hegység, itt vettük fel a kedvenc gitárosom Doc Watson feldolgozását, a Streamline Cannonball című számot” – mesélte Kornél a felejthetetlen élményt.
A turnéról egy teljes összefoglaló videó is készült, amit itt láthattok.
A következő The Riverside Soul koncertek
2025. november 22. Debrecen, Incognito Club
2025. december 05. Budapest, Fat Mo’s
2025. december 17. Budapest, Renegade Blues Bar
Fotók: The Riverside Soul