dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Takáts Tamás: Az életem

Takáts Tamás - Az életem

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Takáts Tamás
Album: Keressük!
Szövegírók: Takáts Tamás
Zeneszerzők: Gál Gábor
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 4, összesen 1704 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Az életem

Egy áldott, forró nyárban a Szentkirályi utcában születtem.
A Rákóczi út 57-ben, különös csendesség lett hirtelen.
Nem jár már tank az utcán, édesanyám mosolyog rám kedvesen.
A Dunán hajók járnak, működnek már a gyárak rendesen.
Óh, azt ígérték nekem,
hogy békében élhetem az életem,
az életem.

Vidéken új búzát vetnek, Pesten végre nevetnek új vicceken.
Járhatok már iskolába, edzeni az uszodába a Margit-szigeten.
56-ból tananyag lett, apám mondja feleljek csak rendesen.
A suliban már Beatles láz van, a lányok szűk szoknyában járnak peckesen.
Óh, azt ígérték nekem,
hogy békében élhetem az életem.

Mostanában azt mondják már, hogy csak a pénz számít, más semmi sem.
Hogy bármit megvehetsz, amit csak akarsz, de én nem hiszem.
Budapesten furcsa árnyak, emberek az utcán hálnak; fáj nekem.
Felnézek az égre, mikor lesz már ennek vége, kérdezem.
Óh, azt ígérték nekem,
hogy békében élhetem az életem.
Óh, azt ígérték nekem,
hogy nem lesz többé, nem lesz többé félelem,
élhetem az életem.

Élhetem az életem.

Óh....

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Cseh Tamás emlékét zenés esttel idézik meg Bakonybélben

Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.


Cseh Tamás-dalszövegei itt.

 

Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.


A fellépők

 

A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett 


a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.

 


Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és

rajztanár 1990-ben

Fotó: Fortepan/Glósz András


Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is


Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.


Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.


Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.

 

Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.


Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben

Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás