Előadó: | Kácsor Ignác |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Kácsor Ignácz |
Kácsor Ignácz |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Érzelmes |
Címkék: | Keressük! |
Nádfedeles kisház szép emlék maradtál
ÉDESAPÁM DRÁGA JÓANYÁM
Elkerültem messze távol idegenbe
Hiányzik sok kedves JÓBARÁT
Földre néző fénylő csillagok
Vezessetek haza utamon
Távol messze minden idegen
Haza vágyom mindig szüntelen
Folyton hull a könnyem mindig fáj a szívem
De jó lenne otthol lenni már
Vigaszom keresve mindent elfeledve
Újra rám talál a boldogság
Egyszer vissza térek nem várnak már engem
Üresen áll a szülői ház
Emlékezem rátok régi JÓBARÁTOK
ÉDESAPÁM DRÁGA JÓANYÁM
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik