dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Hooligans: Káosz

Hooligans - Káosz

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Hooligans
Album: Keressük!
Szövegírók: Orbán Tamás
Zeneszerzők: Tóth Tibi
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 4615 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Káosz

Szemből támad rám,
mintha nem tudnám,
harcot vesztettem már százat.

Szemből támad bár,
választ mégsem vár.
Vérem szívja rég e század.
Semmit nem ígér,
mégis mindent kér,
a lélek bennem közben lázad.

Több vár ennél rám,
az énem nem csak szám.
A rendszer meghalt rég.
Engedj élnem még!

TŰZ, LOBBANJ FEL!
ÚJ HOLNAP KELL.
A MÚLT NEM VOLT JÓ.
HA NINCS REND, MINDEN RENDBEN
JÖJJ, TÖRJÜNK SZÉT
SZÁZ TÉVESZMÉT!
ZÚG AZ ÚJ JELSZÓ:
KÁOSZ! HÍVED LETTEM!

OH-OH... OH-OH... OH-OH...
HA NINCS REND, MINDEN RENDBEN


A holnap szemben már,
mától új lap jár.
Mindent eljátszunk most szépen!
Újra vad a szél,
ami belefér,
visszaadja most a szívem.

Több vár ennél rám,
az énem nem csak szám.
A rendszer meghalt rég.
Engedj élnem még!

TŰZ, LOBBANJ FEL!
ÚJ HOLNAP KELL.
A MÚLT NEM VOLT JÓ.
HA NINCS REND, MINDEN RENDBEN
JÖJJ, TÖRJÜNK SZÉT
SZÁZ TÉVESZMÉT!
ZÚG AZ ÚJ JELSZÓ:
KÁOSZ! HÍVED LETTEM!

OH-OH... OH-OH... OH-OH...
HA NINCS REND, MINDEN RENDBEN

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Hosszú idő után új dallal jelentkezett DiazMentha duója

Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben. 






A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.

 

„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk” 


- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”



 

A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.

 

A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.


Fotó: DiazMentha

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás