dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Dalszerzők Napja: Ez a dal mindenkié (Dalszerzők Napja 2022)

Dalszerzők Napja - Ez a dal mindenkié (Dalszerzők Napja 2022)

off off off off off
Album: nincs kép
Megtekintve: Ma 1, összesen 2871 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Ez a dal mindenkié (Dalszerzők Napja 2022)

Valaki énekel a fürdőszobában
Könnyebb tőle a megtisztulás
Én is a szívemet dúdolom a habok közé
Mint akárki más

Hív egy távoli, ismerős dallam
Lent egy parkoló kocsiból
Ezt fújja mindenki, de senki sem sejti, hogy
Mindenhol egyetlen dal szól

Egy angyal a felhőből leénekel...

Zöld csodafű, gyönyörű, a kezdőkörben áll
Dünnyögi a center
Lerepül a cipő. Hegedül a balatoni szél
Maratoni sláger

Ez a dal szól ma mindenütt.
Bánatot, derűt szépen összegyűjt
Pékinas és papagáj mind azt kiáltja: jé!
Jé-jé-jé-jé-jé!
Ez a dal mindenkié!
Ez a dal mindenkié!

Punk a bankár
Ő is lankadatlan pramparampál!
Az öreg órás újra ritmusra jár
És ha reggel indul a gép
A pilóta dalban kér engedélyt

Vagyonőr meg az orvos meg a futár meg a boltos
Mert a lelkekben ott szól ez a dal
Haladó jeladó ez a dal
Él, mint ebihal, az abbey-road is behidal

Ez a dal szól ma mindenütt. Bánatot, derűt szépen összegyűjt
Pacsirta és papagáj mind azt kiáltja: jé!
Jé-jé-jé-jé-jé!
Ez a dal mindenkié!
Ez a dal mindenkié!

Ki pont ott jár, felszed pár
Épp elgurult hangot
Dúdoljuk el hangosan, ha kell
Kiabáljuk a szélbe!

Fuss, fuss el véle, bár nincs még vége,
Hallhatod bárhol
Na, nézd, megint született egy dal
A fürdőszobából

Amitől jó a kedved
Még a csengőhangod is ez lett
És ámulva hallod, hogy: jé...

Ez a dal mindenkié!
Ez a dal mindenkié!
Ez a dal mindenkié!
Ez a dal mindenkié!
Ez a dal mindenkié!
Jé-jé-jé-jé-jé!
Ez a dal mindenkié!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Bohemian Betyars új dala a formáció intim oldalát mutatja meg

A Bohemian Betyars új dala, az Úgy Esett egy váratlan és megható fordulatot hoz a zenekar történetében. 





Világkörüli turnéja közben fordul befelé a Bohemian Betyars


A világot bejárt, őrületes energiájáról ismert formáció most egy meglepően intim oldalát mutatja meg – egy olyan pillanatot, amikor a kavalkád helyét a nyugalom, az őrületét a gyengédség veszi át.


Az előadó dalszövegei itt.


A dal különlegessége, hogy ezúttal Kakas (Palágyi Máté) – aki eddig inkább a lendületes, harsányabb számokkal azonosult - eddig igencsak jól titkolt gyengéd, lírai énje kerül előtérbe. 


Az Úgy esett egy mélyen személyes vallomás, amelyben Kakas eddig ismeretlen, érzékenyebb oldala mutatkozik meg. 


Ráadásul a dal közepén elhangzó vallomás Kakas saját esküvői fogadalmából származik - és amely nagy nevetéseket váltott ki a násznép körében.



 

A dalhoz készült klip is ebben a szellemben született


A dokumentumfilmes koncepciót Kőrösi Máté rendezővel közösen álmodták meg, akinek a nevéhez olyan filmek fűződnek, mint a Dívák és a Mossuk kezeinket – az eltitkolt kórházi fertőzések nyomában.


Az ötlet alapja az volt, hogy Kakas és felesége, Anna három hónapon át minden nap készítsenek egy-egy rövid videót a mindennapjaikról, amelyekből később egy naplószerű történet állt össze.


A végeredmény Songoro Laurával közösen formálódott mozgóképes naplóvá – egy őszinte, bensőséges képsorozattá, amely Kakas és Anna kapcsolatának pillanatait örökíti meg: egy szerelmi történet mozaikjává.

 

A szöveg az együttlét apró pillanatait örökíti meg


A hajnalig tartó hallgatásokat, a közös nevetéseket, az egymásban talált nyugalmat. Egy olyan kapcsolat lenyomatai, amelyben a „káosz is nyugodt”, és ahol „még a bú is bájos”. Egy apró, ötletes csavar zárja – érdemes végighallgatni, hiszen „addig-addig kergették a véletlent, míg megtaláltak valamit.”

 

A zenekar most a személyesebb hangvétel felé kanyarodik


Ennek ellenére a világjáró lendület továbbra is ugyanúgy hajtja őket. Alig értek haza hatállomásos ázsiai turnéjukról - ahol bejárták Kínát és Japánt (Chongqing, Chengdu, Peking, Zhoushan, Shanghai és Tokió), hamarosan indulnak is tovább olyan európai nagyvárosokba, mint Párizs, Valenciennes, London, Bristol, Brighton, Rotterdam, Amszterdam, Berlin, Prága és Bécs.

 

Miközben a Bohemian Betyars hazai zenekarok közül szinte egyedülálló nemzetközi sikereket ér el, és kontinenseken át zenél ezrek előtt, az Úgy Esett pont az ellenkező irányba fordul: befelé. Egy dal, ami a turnék zaja mögött meghúzódó nyugalmat, az otthon pillanatait, a megérkezést dolgozza fel.

 

Bohemian Betyars - Úgy esett videó itt.

 

 

Fotók: Bohemian Betyars 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás