Előadó: | Tetőtér |
---|---|
Album: | Az első etap |
Megjelenés: | 2022 |
Hossz: | Keressük! |
Szövegírók: |
Nagy Lajos (Tetőtér) |
Nagy Lajos (Tetőtér) Tóth Bence (Tetőtér) |
|
Kiadó: | Szerzői kiadás |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Darabokba a Balatonba hull
Vagy szétcincál, mint egy pitbull
A bánat lazának látszom, de görcs
Veti szét fejem, na, most ne üvölts
Csak húzz a pokolba, ne okolj ma
Engem rendben, ja, mennem
Kell, mer’ maradni kár
Szí-vem virága már
Hervadt? El vagy tájolva, ja
Szemed hiába bájolna ma
Sugara többé nem éget (mu
Haha) köddé válik: enyészet
Ja, benézted, a te részed
A penésznek, ja, vakargatása
Nem vár oltár, holnaptól már
Elengedem, ja, akarja más ha
Tetszik neki így
Ha tényleg megfelel
De én most jobbra,
Te meg balra el
Már nincs nagyon
Mit bámulni itt
Eddig tartott
Innentől snitt
Nézd, most hogy szalad
Én holnaptól tényleg dobtalak
Mert könnyebb így, végre lekoptál
Kérlek, lépj le, dehogy fáj
Viccel, hidd el, tökre fáj
A kép ma még összeáll
Jönne bár, közbe már átvágna
Osztd meg vele a párnád, na
Bújna, újra a mosolya Joker
Keveri a kártyát Csili vili jó fej
Űzd el, mert teletűzdel, ja,
Emlékekkel, a tűzzel ha
Játszol, rád szól belül egy ösztön
Magamat gyötröm, dobd el rögtön
Közlöm: vége ennyi a lényeg
Nem vagy többé része a képnek
Aki ma szakít a múlttal, ja,
Egy régi mondás meg úgy tartja
A végén csattan az ostor, ja
Ha viszlát mondanék, hogy szólna?
De ha tetszik neki így
Ha tényleg megfelel
Hogy én most jobbra,
Te meg balra el
Már nincs nagyon
Mit bámulni itt
Eddig tartott
Innentől snitt
Nézd, most hogy szalad
Én holnaptól tényleg dobtalak
Mert Könnyebb így, végleg lekoptál
Kérlek, lépj le, dehogy fáj
Erős kísérettel vonul fel az őszi lemezbemutató hadműveletre az Obscura
A német progresszív death metal zenekar Budapestre szeptember 16-án érkezik, méghozzá a görög thrash brigád, a Suicidal Angels, és az Olaszországból érkező legendás progresszív death metal alakulat, a Sadist társaságában.
A Sadist is izzítja a közönséget a Barba Negrában
Fotó: Concerto Music
Az Obscura munkásságát technikás, kidolgozott zenei megoldások jellemzik
Az Obscurát a gitáros/énekes Steffen Kummerer alapította 2002-ben, Németországban. Zenei irányukat jól jellemzi, hogy az évek során az egykori legendás német technikás death metal banda, a Necrophagist tagjai is megfordultak a csapatban, amely fennállása alatt hét nagylemezt és több mint 800 koncertet tudott le négy kontinensen. Technikás, kidolgozott zenei megoldásaiknak és szövegeik komplex témaválasztásának köszönhetően évről évre többen figyeltek fel rájuk.
Februárban jelent meg az Obscura hetedik nagylemeze
Az A Sonication a 2021-ben kiadott A Valediction lemezzel megkezdett trilógia második része, egyben a második kiadványuk a Nuclear Blast gondozásában. Az albummal egy időben vált elérhetővé az In Solitude című dal videóklipje is, szemléltetve, hogy az Obscura zenéje mit sem vesztett komplex és innovatív jellegéből.
A dalok írását a korábbi világkörüli turné alatt kezdték el
Ezt követően felvételek Fredrik Nordström producer vezetésével zajlottak göteborgi Studio Fredman stúdióban. Az eredmény egy egyszerre súlyos, de mégis tisztára kikevert hangzásvilág lett.
A szövegekben keverednek a tudományos alapelvek és a filozófiai elmélkedések; és mindegyikük az énekes, Steffen életének egy-egy személyes epizódját dolgozza fel.
A borító ezüst tónusú, a zenéhez jól illeszkedő vizuális koncepcióját Eliran Kantor (Testament, Kreator, Hatebreed) készítette.
- A sarkos és dinamikus zenei váltások, és a kifinomult, emberi érintésekhez hasonló átkötések úgy hoznak létre egy harmonikus összképet, hogy egy igazán egyedi lemez lett a végeredmény, amelyet leginkább egy jó minőségű hangrendszeren vagy prémium fejhallgatón érdemes hallgatni - mondta el a lemezről Kummerer.
Hazánkba a lemezt bemutató turné harmadik szakaszában, szeptember 16-án ér a zenekar. Velük tart egy már jól ismert, és megbízható thrash metal brigád, a görög Suicidal Angels.
A Suicidal Angels is fellép szeptemberben a fővárosban
Fotó: Concerto Music
Egy igazi legenda is érkezik a Barba Negrába, egyenesen Olaszországból
Az 1991-ben indult Sadist a progresszív death metal műfajának korai képviselője. A Genovából indult csapat az Agonia Records gondozásában adta ki idén tizedik nagylemezét, Something To Pierce címmel.
Kiemelt kép: Obscura
Fotó: Concerto Music