


| Előadó: | Úrfi |
|---|---|
| Album: | A mélyén laknak a szörnyek |
| Megjelenés: | 2022 |
| Hossz: | 4:22 |
| Szövegírók: |
Száraz Bence |
|
Bíró Péter Zalányi Márk Száraz Bence Malakuczi Bence Sándor |
|
| Kiadó: | Szerzői kiadás |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Úgy megtanultam, hogy undorodni könnyebb
Végignézem inkább, ahogy összetörik a könyvek
És látom, ahogy torzul és hallom, ahogy roppan
Mikor elhagyja az élet, én megnyugszom titokban
Hogy undorral sem kell már méltatnom a szörnyet
Könnyed közönnyel nézem, ahogy össze görnyed
A legcsúfabb test, mit a Föld a hátán hordott
Mi eltapossuk a pókot
Ha a túloldalon az vár, hogy rólunk lemondott az ég
Ne taposd el, ne taposd, ne taposd el a pókot
Lehet, hogy értünk sem visel más gondot
Ha a túloldalon az vár, hogy rólunk lemondott az ég
Ne taposd el, ne tapod, ne taposd el a pókot
Lehet, hogy értünk sem visel más gondot
És megtanítom én is, hogy más se tűrje meg
Hogyha útját állja egy háló-műremek
Mert a haszna nem ér túl a zsigeri undoron
Amúgy is veszélyes a csípése úgy tudom
Én félek-e jobban, vagy ő fél-e tőlem
Mindegy felőlem, de nem haraphat belőlem
Hogy biztosan elkerülhessük a dolgot
Mi eltapossuk a pókot
Ha a túloldalon az vár, hogy rólunk lemondott az ég
Ne taposd el, ne taposd, ne taposd el a pókot
Lehet, hogy értünk sem visel más gondot
Ha a túloldalon az vár, hogy rólunk lemondott az ég
Ne taposd el, ne taposd, ne taposd el a pókot
Lehet, hogy értünk sem visel más gondot
Az összezúzott apró test
Még egy utolsót rándul
Isten papuccsal kezében
Éppen kiábrándul magából
De mondd, mondd kérlek
Mondd, hogy jogos volt
Hogy ne maradjon belőle
Csak a falon szétkent
Falon szétkent
Falon szétkent folt



2027. január 30-án az MVM Dome színpadán mutatja be Geszti Péter eddigi legnagyobb szabású koncert produkcióját, a POPTIMISTA SHOW-t.
Az új show Geszti legfrissebb zenei korszakát foglalja össze: disco, funk és rap találkozik pozitív energiával, új dalokkal és korszakos slágerekkel, egy látványos, nagyszabású produkcióban.
A Geszti Péterhez kapcsolódó dalszövegek itt.
A POPTIMISTA nem nosztalgiaest. Bár Geszti hamarosan megjelenő, POPTIMISTA című albumának dalai a hetvenes–nyolcvanas évek ropogós disco és funky világából merítenek, a szövegek és az üzenet nagyon is a jelenről szólnak.
Ez a zenei világ nem visszafelé néz, hanem előre: felszabadító, táncos, közösségi élményt kínál egy olyan korszakban, amikor erre különösen nagy szükség van.
A koncert különleges jelentőséggel bír azok számára is, akik ott voltak a dupla telt házas Geszti Sixty Aréna show-n. Az a produkció mérföldkő volt Geszti koncertjeinek történetében; a POPTIMISTA SHOW erre az élményre épít, de nem ismétel – hanem emeli a tétet. Nagyobb térben, új zenei anyaggal, új vizuális koncepcióval viszi tovább azt a közösségi energiát, amely a Sixty koncerteket jellemezte.
A POPTIMISTA SHOW középpontjában a tánc, a felszabadulás és az együttlét áll. Akár a tánctéren, akár ülve, énekelve kapcsolódik be a közönség, az este közös élménnyé válik. Geszti koncertje egyszerre szól az új dalokról és azokról a slágerekről, amelyek generációk számára váltak meghatározóvá – új hangzásban, új lendülettel.
„A POPTIMISTA számomra nem csak egy koncert cím, hanem egy döntés.
Döntés amellett, hogy ebben a zavaros, bizonytalan világban nem bezárkózunk, hanem nyitunk egymás felé, a pozitív gondolkodás felé, a popzene erejével.
Ez a show arról szól, hogy együtt, zenével, tánccal és humorral visszavesszük azt az energiát, amit a hétköznapok gyakran el akarnak venni tőlünk.” - Geszti Péter
„A diszkózene nem póz volt, hanem felszabadított minket, amikor táncba vitt.
Engem ez érdekel: hogyan lehet ezt az egyszerű életigenlést újra megszólaltatni, mai szövegekkel, mai dalokkal. Ezért mondom, hogy nekem a poptimizmus nem retro – ez a holnap nosztalgiája.” - Geszti Péter