dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Úrfi: A mélyén laknak a szörnyek I.

Úrfi - A mélyén laknak a szörnyek I.

off off off off off
A mélyén laknak a szörnyek
Előadó: Úrfi
Album: A mélyén laknak a szörnyek
Megjelenés: 2022
Hossz: 3:38
Szövegírók: Száraz Bence
Zeneszerzők: Bíró Péter
Zalányi Márk
Száraz Bence
Malakuczi Bence Sándor
Kiadó: Szerzői kiadás
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 2040 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

A mélyén laknak a szörnyek I.

Beteggé tett annyiszor a szó
A megfoghatatlan a torkom fogja át
És beteggé tett annyiszor a tett
És torzította el a dallamát
Annak, amiről azt sem tudtam, hogy létezik
Míg a szavak és tettek nem jöttek, hogy szétszedik
Azóta bennem olykor-olykor felmerül
Lehet, hogy valaha szép voltam legbelül

És minden kincsem itt van most az asztalon
Jobb híján a fájdalmam magasztalom
Marasztalom, becézem, ne menjen
Hátha így valami különleges bennem
Pedig nem másabb ez sem, mint eddig bárkiben
Tudom nem csak nálam régóta vendég
Ő nem megy, hiszen én még marasztalom
Én meg itt lakom, így hát hová mennék?

Így hát kutat ások az óceánig, mélyre
Beledobálom, amit érek éppen
Elrejtem, hogy ne lássa senki
Itt több a démon, mint egy Bosch oltárképen
Pedig, ha jól lakik, hát végül is nevelhető
Minden démon, minden szörny és minden állat
És kész leszek majd, mindent szeretni
Ha jól lakott bennem az önsajnálat

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Geszti Péter Poptimista címmel nagyszabású koncertet ad a fővárosban

2027. január 30-án az MVM Dome színpadán mutatja be Geszti Péter eddigi legnagyobb szabású koncert produkcióját, a POPTIMISTA SHOW-t. 







Az új show Geszti legfrissebb zenei korszakát foglalja össze: disco, funk és rap találkozik pozitív energiával, új dalokkal és korszakos slágerekkel, egy látványos, nagyszabású produkcióban.


A Geszti Péterhez kapcsolódó dalszövegek itt.



 

A POPTIMISTA nem nosztalgiaest. Bár Geszti hamarosan megjelenő, POPTIMISTA című albumának dalai a hetvenes–nyolcvanas évek ropogós disco és funky világából merítenek, a szövegek és az üzenet nagyon is a jelenről szólnak. 


Ez a zenei világ nem visszafelé néz, hanem előre: felszabadító, táncos, közösségi élményt kínál egy olyan korszakban, amikor erre különösen nagy szükség van.

 

A koncert különleges jelentőséggel bír azok számára is, akik ott voltak a dupla telt házas Geszti Sixty Aréna show-n. Az a produkció mérföldkő volt Geszti koncertjeinek történetében; a POPTIMISTA SHOW erre az élményre épít, de nem ismétel – hanem emeli a tétet. Nagyobb térben, új zenei anyaggal, új vizuális koncepcióval viszi tovább azt a közösségi energiát, amely a Sixty koncerteket jellemezte.



 

A POPTIMISTA SHOW középpontjában a tánc, a felszabadulás és az együttlét áll. Akár a tánctéren, akár ülve, énekelve kapcsolódik be a közönség, az este közös élménnyé válik. Geszti koncertje egyszerre szól az új dalokról és azokról a slágerekről, amelyek generációk számára váltak meghatározóvá – új hangzásban, új lendülettel.



 

„A POPTIMISTA számomra nem csak egy koncert cím, hanem egy döntés. 


Döntés amellett, hogy ebben a zavaros, bizonytalan világban nem bezárkózunk, hanem nyitunk egymás felé, a pozitív gondolkodás felé, a popzene erejével. 


Ez a show arról szól, hogy együtt, zenével, tánccal és humorral visszavesszük azt az energiát, amit a hétköznapok gyakran el akarnak venni tőlünk.” - Geszti Péter


 


„A diszkózene nem póz volt, hanem felszabadított minket, amikor táncba vitt.

Engem ez érdekel: hogyan lehet ezt az egyszerű életigenlést újra megszólaltatni, mai szövegekkel, mai dalokkal. Ezért mondom, hogy nekem a poptimizmus nem retro – ez a holnap nosztalgiája.” - Geszti Péter

 


 

 

 Fotók: Geszti Péter

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás