


| Előadó: | Mézeshetek |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Piacsek László |
|
Piacsek László |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Én nem akarom, hogy azt gondold,
Amit a fejedbe betömnek.
Én nem akarom, hogy úgy érezz,
Ahogy mindenki más érez.
Én nem akarom, hogy azt hidd el,
Amit mindenki más elhisz.
Én nem akarom, hogy azt vedd el,
Amit mindenki más elvisz,
Amit mindenki már elvitt,
Amit mindenki már elvitt.
Én nem akarom, hogy azt tedd,
Amit mindenki előtted.
Én nem akarom, hogy elrejtsd,
Amit mindenki más elrejt.
Én nem akarom, hogy úgy élj,
Mintha bárki más lehetnél.
Én nem akarom, hogy úgy élj,
Ahogy sohasem szeretnél,
Ahogy sohasem szerettél,
Ahogy sohasem szeretnél.
Én nem akarom, hogy azt vedd fel,
Amit, mindenki más felvesz.
Én nem akarom, hogy megvesd,
Amit mindenki más megvet.
Én nem akarom, hogy kimond,
Amit mindenki más elhint.
Én azt akarom, hogy csábítson,
Ami senki mást nem csábít,
Ami senki mást, nem kábít,
Ami senki mást, nem csábít.
Én már látom az álmaimból felém kúszó árnyakat,
Én már hallom a vágyaimból felém úszó hangokat.
Én már érzem, megfogom, szorítom.
Úgy gondolj rám,
Ahogy gondolni akarod,
Ahogy érezni akarod.


Új korszak kezdődik a NÉKED történetében: megjelent a zenekar első nagylemeze, mely a Sodor a szél címet kapta. Már látható a dalhoz készült videóklip is, amely vizuálisan is tovább mélyíti az album világát.
„Az évet az első nagylemezünk megjelenésével indítjuk, ami számunkra hatalmas mérföldkő” – mondja a zenekar. A Sodor a szél videóklipjét Török Arnold (Nidel Films) készítette, és a következő napokban további három klip is érkezik az album dalaihoz.
“Igyekeztünk minden dalunkat egy-egy videóval megjelentetni a legnagyobb videómegosztón, amit nagyobb stáb hiányában házon belül oldottuk meg. Olyan is volt, hogy egy nap alatt két klipet vettünk fel, sokszor a helyi tájak adta lehetőségeket használtuk ki. “
“A tavalyi évben több neves klubban is felléphettünk Magyarországon a 4S Street vendégeként, ami óriási lendületet adott számunkra. Ezenkívül a nyáron szinte kivétel nélkül minden hétvégén játszottunk Erdélyben is, ahol bizonyossá vált számunkra, hogy a közönségnek is tetszenek a dalaink, egyre többen éneklik a szövegeinket”
A NÉKED két lemezbemutató koncerttel is készül
Február 5-én Csíkszeredában, az Ólommadárban, február 7-én pedig Gyergyóalfaluban, a Petőfi Sándor Művelődési Házban mutatják be élőben az új dalokat. A Sodor a szél fizikai formátumban is megjelenik, amelyhez elsőként a lemezbemutató koncerteken juthat hozzá a közönség. Az eseményekre szóló elővételes jegyek az In-Time felületén érhetők el.
A NÉKED 2024 tavaszán alakult Gyergyószentmiklóson. A zenekar tagjai: Fodor László (ének, akusztikus gitár), Péter Gellért (dob), György Alpár (gitár), Ioni Eduárd (billentyűk) és János László (basszusgitár).
Zenéjük a pop rock és az indie világából táplálkozik
Alig két év alatt közel 50 élő koncert, Legszebb Erdélyi Magyar Dal jelölés, valamint több mint 50 ezer megtekintés a legnagyobb videómegosztón – mindez jól mutatja, hogy a NÉKED az erdélyi és magyarországi könnyűzenei színtér egyik friss, lendületesen fejlődő szereplője.