


| Előadó: | Irigy Hónaljmirigy |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Sipos Tamás |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Huu uh húúú
mi ezaaa miez aaa??
Meghallom mondom Jóisten
Ez csikidáám, Ez csikidááám
Zenében új nincsen
Ez csikidáám, Ez csikidááám
Meghallom Jóisten
Ez csikidáám, Ez csikidááám
Meghallom, meghallom, meghallom
Meghallom, meghallom
ÓÓÓ Ez megint telibe-találat
Azt hiszem teleírom a naptárat
Ez nagyon be fog most jönni
Nem kell má’ több gólt belőni
És főbérlőmnek megveszem a celláját
Ha ráunok a kocsimra, esküszöm minden évben cserélek
Úgy 100 millió like a cél
Én vagyok aki a végén ehhez is ért
Óóó ehhez is ért, óóó meg mindent elért
Óhhh-úúú
Meghallom mondom Jóisten
Ez csikidáám, Ez csikidááám
Zenében új nincsen
Ez csikidáám, Ez csikidááám
Meghallom Jóisten
Ez csikidáám, Ez csikidááám
Meghallom, meghallom, meghallom
Meghallom, meghallom
Oh-My-God, tőlünk hallhatod
A régi Hungária új számát
Ja, egy az egybe nyúltuk Travolta mozgását
A sztárban sztár meg szét pörgette az instáját
Mert be-csi-nál tőlünk a lány, meg srác, az utca,
meg a ház, az a gáz, hogy ez más bébi
Nagyon más amit vársz, amit vársz, amit vársz
Ez csak majdnem rock and roll, ye-ye ez majdnem rock and roll
béj-Baby majdnem rock and roll, a csapból is ez szó-ól
Vagy a Ciao Marina volt, Nem baj, ha ettől megy a bolt
Jöhet a Sziget meg a Volt, ez csak erre a nyárra szó-ó-ólt
Szikora:
Srácok úgy nekem is könnyebb, ha engem bevesztek
Ez az utolsó sansz, amivel visszajöhetnék
Mert nekem is könnyebb, ha bizniszt sejtek
Simán otthon maradsz, ha korral nem haladsz
Van ilyen Boney M, Szeretlek is meg Marics, Ballag a Robika
Csiki-csik-csikidám
Meghallom mondom Jóisten
Ez csikidáám, Ez csikidááám
Zenében új nincsen
Ez csikidáám, Ez csikidááám
Meghallom Jóisten
Ez csikidáám, Ez csikidááám
Ez csikidááám



Január 25-én, Bereményi Géza 80. születésnapja alkalmából jelenik meg a Spotify-on Járai Márk első szólóalbuma, az Összevissza tánc a világ.
Járai zenéi és Bereményi szövegei – akár a Cseh-Bereményi dalok – javarészt egy konyhaasztalon íródtak eggyé, és a 2019-ben indult közös alkotói folyamat most érett meg a megjelenésre. A streaming közzététel után pedig hamarosan vinylen is hallhatóak lesznek a Járai-Bereményi szerzemények, a Berg Records gondozásában.
„Cseh Tamás-estre készültem a Hadikba. Rengeteget készültem a koncertre. Elmentem az Iskola utcába, ahol Cseh Tamás és Bereményi Géza lakott, álldogáltam a kapualjban, beültem a törzshelyükre, az Isolabellába, és közben hallgattam a dalokat. Teljesen átszellemültem, két hónapig Cseh-Bereményi-ködben éltem, még beszédtechnikát is tanultam, hogy az átkötő prózai részek jobban menjenek” – mesélte Járai Márk.
„Bereményi Géza jön, meglepetésvendégnek. Akkor nagyon betojtam.” - emlékezett vissza Járai Márk a koncert napjának reggelére, amikor a szervező, Juhász Anna felhívta őt.
Járai akkor már hosszú ideje szerette volna, ha Bereményi neki adja, akár a legrosszabb szövegét, ami a fiókban porosodik.
„Géza nagyon kedves volt, értőn figyelt a koncert alatt, és amikor vége lett, arcon csókolt, hátba veregetett, és mondta, másnap menjek fel hozzá.” A fiókból ugyan nem került elő semmi, azonban a konyhaasztalon elkészültek az első dalszövegek.
„Hasonló metódussal születtek a mi dalaink, mint a Cseh-Bereményi dalok. Többnyire a konyhában, de volt, hogy leugrottam hozzá a Balatonra és gyorsan megírtunk egy számot. Lehet tanulni a szövegírást, de úgy, ahogy Géza műveli, nem. Zsigerből kell, hogy jöjjön.” – mesélte Járai.
A közös munkából végül húsz dal született, melyből tíz került fel a most megjelenő hanganyagra.
„A legelső napon rögtön három dalt is írtunk, mindhárom ott van a lemezen. Született egy „Budapest” dal is, ami azért fontos számomra, mert Géza eddig négy dal írt ezzel a címmel, abból hármat Cseh Tamásnak. A negyediket én kaptam” – mondta Járai, aki elmondta, hogy az összes dal Gézáról szól. „Én csak egy „szócső” vagyok és szívesen magamra vállalom ezt megtisztelő terhet.
„Amikor Járai Márknak dalokat írtam, egyáltalán nem gondoltam Cseh Tamásra. Eszembe sem jutott összehasonlítgatni őket. A szövegeket Márk dallamai inspirálták. Egy másik ember, egy másik korszakban. Szóval, ez nem egy Cseh Tamás emléklemez. És miért "Összevissza tánc a világ"? Elég elolvasni a mostani híreket, a jelenlegi évtizedet így lehet jellemezni." -
fogalmazott Bereményi Géza.
A hanganyag a Berg Records gondozásában jelenik meg, producer Felcser Máté.
A hamarosan megjelenő vinyl, melynek érdekessége, hogy néhány dalszöveg eredeti kéziratának másolatát is tartalmazza, már előrendelhető az alábbi linken.
Fotók: Járai-Bereményi hivatalos