Előadó: | Lil G |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Laskai Lili (Lil G) |
Laskai Lili (Lil G) |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Tudod, belefáradtam én
Utánad már nem futok
Tudod, elfáradtam rég
Folyton kudarcba fulladok
(2x)
Nem futok többé már utánad
Csak magam érzem ettől butának
Nem hiszek többé a szemedben
Minden érzésem eltemettem
Miért kérdezed, hogy mit érzek?
Tudod, lassan már mindentől félek
Te csak tagadtál mindent kettőnkről
Semmit ne várj tőlem innentől
Tudod, belefáradtam én
Utánad már nem futok
Tudod, elfáradtam rég
Folyton kudarcba fulladok
(2x)
Azt kérted tőlem, hogy hagyjalak
Mert téged mindig becsapnak
Én őszintén ott lettem volna neked
De most kitörlöm végleg a te neved
Gondolj rám majd kérlek néha
Hogy mennyi volt a közös téma
A szívem még mindig fáj érted
Legyen vége, tőlem ezt kérted
Tudod, belefáradtam én
Utánad már nem futok
Tudod, elfáradtam rég
Folyton kudarcba fulladok
Tudod, elfáradtam rég
(2x)
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik