


| Előadó: | PMK |
|---|---|
| Album: | Utazás a belső Ázsiába |
| Megjelenés: | 2022 |
| Hossz: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Bloose Broavaz Produkció |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Konichiwa Sony Chiba beteszem a Morcheebát
Tekerek egy Monchichit, ha van csigád
Nem csigázlak, elmondok egy történetet
Hogy legyen az életed a költészeted
Legyenek apró dolgok, amin nevetel
Hogy WU város vezetőjének neve Tang
Tudom, hogy a nevetel helytelen, rím miatt vagyok ilyen szertelen
Te is megteheted, én is megtehetem
Ez nem a rap óvoda, ilyen a rap egyetem
Horror a life, és komoly a táv, de beletanulsz
Mosolyországba sírásfolyón át vezet az út
Ja és Hogy hogyan kéne élni, azt nem mondom meg én
Én csak annyit tudok, hogy mindjárt jön a refrén, refrén
Csak az ember tud nevetni, és csak az ember tudja, hogy meg fog halni
Csak az ember tud nevetni, és csak az ember tudja, hogy meg fog halni
Csak az ember tud nevetni, és csak az ember tudja, hogy meg fog halni
Csak az ember, csak az ember tud nevetni
Mindannyian Gogol köpenyegéből, ODB Brooklyn zoo blúzából bujtunk ki
Mármint a jobbak
Néha megcsúszik az ember
Kilazul a kengyel
A szemedben könny gyűl
Az élet nehéz, de meghalni se könnyű
Milyen, milyen cru Dien Bien Phu
Liu Kang gang gang ilyet ilyet mond
Budapest az ürességtől viet viet kong
Ez a kietlen Vietnám, miért nem jönnek (értünk) a helikopterek, miért nem
Itt halunk meg gyerek miért mi
Nem éred el Mitsubsihin a Machu Pichut
Ez nem mecsebecséd begyöpösödött BDPST sapkák
Kinek reppelek pölö neked kölök, add át
Ha mélyet mondok, az is magas
Nem a Jon az orrod Havas
Valami manipulálni akarja az agyad
A szorongást beléd ültetik
Mint ahogy Ugandában az öngyilkossági kísérletet halállal büntetik



2026. szeptember 18. és 20. között ismét megtelik élettel Európa mértani közepe: Tállyán újra találkozik zene, bor, természet és közösség a Kerekdomb Fesztiválon, a feledhetetlen hangulatot pedig a legújabb nevek is garantálják.
Az ősznyitó, nyárbúcsú összművészeti borünnep évről évre bebizonyítja, hogy a fesztiválszezon nem ér véget augusztusban. A 2025-ös, minden eddiginél sikeresebb kiadás után a szervezők már 11. alkalommal fogják ötvözni az ősz színeit a fesztiválok hangulatával, mással összehasonlíthatatlan élményt teremtve ezzel.
Meghitt pillanatok és igazi fesztiválos mulatozás
A korábban bejelentett Parno Graszt és a Bohemian Betyars mellé most egy egész sor újabb fellépő csatlakozott, hogy felpezsdítsék a Tokaji borvidéket.
A valódi fesztiválkedvenc Blahalouisiana lebegős indie-pop világa és a Ferenczi György és a Rackajam páratlan, bluesból építkező zenéje is biztosan megmozgatja majd a közönséget.
A világzene szerelmeseit a Cimbaliband Trio virtuóz játéka és a Kale Lulugyi autentikus cigány folkja repíti majd el, míg a Shakar Trio különleges ritmusokkal és egyedi jazz hangzással érkezik a dűlők közé.
Aki az intimebb pillanatokat keresi, annak a Lázár Tesók világa, Szepesi Mátyás (Konyha) egyszálgitár műsora vagy Boggie: Amour Parisien című estjének francia sanzonjai nyújtanak felejthetetlen élményt. A költészet és zene határmezsgyéjén mozog Kollár-Klemencz László dalköltő estje, de a Myrtus és Bodor Áron: A csendesebb részem produkciója is garantálja a mélyebb lelki feltöltődést a borospincék hűvösében.
A fesztivál védjegyének számító dűlőtúrák, a kimaradhatatlan borútlevél és a családi programok mellett idén is irodalomi és a színházi programok teszik majd teljessé a hétvégi kikapcsolódást. Az ősz és a nyár legszebb pillanatainak egybefésülése idén sem maradhat el, így mindenki vésse be a naptárba: szeptember 18. és 20. között irány Tállya és a Kerekdomb Fesztivál.