Előadó: | Küszöb Zenekar |
---|---|
Album: | Egyszervolt |
Megjelenés: | 2021 |
Hossz: | 5:58 |
Szövegírók: |
Ferenc Ákos |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Fogd a kezemet, az út az idevezet
Végig valahogy a lelkemen át.
Mély, vagy magas ez a hely,
Nem tudhatod, ide senki se lát.
Vadidegen erdő, idegen út,
Aki betéved nem menekül.
Keress bárhol,
Én itt várlak belül.
Tudod itt óriások élnek és más fura dolgok is.
Olyan sohasenemvolt lények, miket a szív sem álmodik.
Szállnak az égbe szállnak és bújnak a föld alatt.
Még én sem ismerem őket pedig mind egy kis darab énbelőlem.
Fogd a kezemet, az út az idevezet
Végig valahogy a lelkemen át.
Mély, vagy magas ez a hely,
Nem tudhatod, ide senki se lát.
Vadidegen erdő, idegen út,
Aki betéved nem menekül.
Én sem tudom, hogyan kéne, de
Megmutatom végre,
Hogy mi van belül.
Félelmek a fák, bizonytalan a szél.
Vannak bennem hegyek, és a tengerek fenekén
Mélyre rejtett titkok, a bűnök és a vágyak,
De nagy néha az álmaim égig érő fákra másznak.
Fogd a kezemet, az út az idevezet
Végig valahogy a lelkemen át.
Mély, vagy magas ez a hely,
Nem tudhatod, ide senki se lát.
Vadidegen erdő, idegen út,
Aki betéved nem menekül.
Keress bárhol,
Én itt várlak belül.
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik