Előadó: | Carson Coma |
---|---|
Album: | Digitális /Analóg |
Megjelenés: | 2022 |
Hossz: | 3:21 |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Gold Record |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
[1. verze]
Mi lesz ha nem lesz soha senkim
Egyedül maradok majd az óriási semmin?
Ó, ki lesz majd vele?
Mi lesz, ha nem vesznek fel most sem
Egyetem helyett meg inkább magamat keressem?
Ó, mi lesz majd vele?
Mi lesz, ha sose fogok dugni
Vagy ha egyszer mégis, akkor bele fogok bukni?
[Előrefrén]
Mi lesz, ha soha semmin nem változtatok
És én olyan hülyén élek, ahogy élni akarok?
[Refrén]
Mert minden szinten mardos minden
De ha kérdezik tőlеm, én mindent tagadok
Mert én pont olyan hülyén élek, ahogy élni akarok
Mi lеsz, ha soha semmin nem változtatok
És ha kérdezik tőlem én mindent tagadok
Mer én pont olyan hülyén élek, ahogy élni akarok
[2. verze]
Mi lesz, ha ez fog majd megölni?
Nem kéne úgy mindent a szőnyeg alá söpörni
Ó, mi lesz majd velem?
Mi lesz, ha nem megyek el este
Ő pedig már megint más társaságát kereste?
Ó, ki lesz majd vele?
Mi lesz ha hazudnom kell otthon
Most például arról, hogy nincs semmiféle gondom?
[Előrefrén]
Mi lesz, ha soha semmin nem változtatok
És én olyan hülyén élek, ahogy élni akarok?
[Refrén]
Mert minden szinten mardos minden
De ha kérdezik tőlem, én mindent tagadok
Mert én pont olyan hülyén élek, ahogy élni akarok
Mi lesz, ha soha semmin nem változtatok
És ha kérdezik tőlem én mindent tagadok
Mer én pont olyan hülyén élek, ahogy élni akarok
[Outro]
Mi lesz, ha soha semmin nem változtatok
És ha kérdezik tőlem én mindent tagadok
Mert én pont olyan hülyén élek, ahogy élni akarok
20 különféle népzenei és világzenei formáció várja idén a VI. Boglart fesztivál és tábor látogatóit augusztus 27. és 30. között Balatonbogláron. A fesztiválon
felcsendülnek többek között chilei, szenegáli, észt, horvát és svéd dallamok is, természetesen a magyar népzenei formációk mellett.
A Boglart egyik különlegessége, hogy egyben tábor is, ahol a résztvevők az ének- és tánctanítás mellett különféle népi hangszerek tanulásában mélyülhetnek el.
A fesztiválnak idén először külön showcase része is lesz, ahol több külföldi zeneipari szakemberrel is megismerkedhetnek a zenészek.
A Boglart egyszerre fesztivál, népzenei kurzus és zeneipari fórum
Nappal a zenetanuláson van a hangsúly, este pedig két színpadon váltják egymást a zenekarok, majd hajnalig megy a tánc a folkkocsmában. Idén 20 fellépőre rophatjuk a Balaton partján, a Babel Campben, ezen a nyáron ugyanis minden eddiginél több külföldi formáció játszik majd a Boglarton.
Itt lesz a horvát Veja, az észt-belga-dán Alterne, a német Akleja, a szenegáli Afrikora és a chilei Cimbalom Guachaca is. Hazai fronton olyan előadók érkeznek, mint a nyitónapon játszó Kiscsipás és zenekara, a görög-magyar dallamokban utazó Pontos, a tábor egyik házigazda csapata, a Pásztorhóra, a Ysra, a Wolfolks, a Trio Playadito, a Rézeleje Fanfárosok, a Budapest Folk Duo, az Amaro Duho, az Okos Viola, az Obadu, a Zajnal, a Puli és az arlói Szimfolk Zenei Műhely diákjaiból álló Roma Big Band.
A zárónapon a Boglartot megálmodó Góbé is színpadra lép. A hajnalig tartó táncházak rezidens zenekara a Kaptza lesz.
A fesztivál ideje alatt egy showcase-szel is készülnek a szervezők
Itt külföldi és hazai zenei szakemberek gyűlnek össze, hogy megosszák egymással és az eseményre jelentkezett zenekarokkal a tapasztalataikat, segítsenek a hazai zenekaroknak abban, hogyan lehet sikeres nemzetközi karriert felépíteni.
Itt lesz többek között Halmen Jozsó, aki németországi menedzsment és booking munkái mellett a Mumush Fesztivál szervezője is, Horváth Tamás, a szerbiai Malom Fesztivál és a Zentropia szervezője, Kathryn Döhner és Christoph Schoenbeck, a Leisnig Bahnhof koncerthelyszín létrehozói és szervezői, valamint Lee Taul Észtországból, az Estonian Traditional Music Center munkatársa.
A népzenei kurzuson a táborozók minden évben megszavazhatják, hogy mely tájegység zenéjét szeretnék elsajátítani.
A moldvai mellett, idén a gömörire esett a legtöbb szavazat, így a vonós-énekes-táncos szekció a gömöri zenék és táncok csínját-bínját lesheti el a négy nap alatt. A táborban saját muzsikájukat bemutatva workshopot tart az Akleja, az Alterne és a Cimbalom Guachaca is.