


| Előadó: | Ivan & The Parazol |
|---|---|
| Album: | Budai Pop |
| Megjelenés: | 2021 |
| Hossz: | 2:42 |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Modernial Records |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Nevem sincs
Hogyha elvárod
Ne legyncs, hogy nem is használod
De ha kérdezel
Hogy ha válaszolsz
Én már tudom azt, hogy mire várhatok
Én olyan nehezen változom meg
De tudom jól, hogy nem is érthetsz meg
Nekem sincs
Olyan sok dolgom
Neked sincs
Olyan sok gondod
De ha elhiszed
Szíved elvisel
Nekem elég az, hogy velem énekelsz
Én olyan nehezen változom meg
De tudom, sokszor nem is kérhetsz meg
Lehet, tartozom még pár mondattal
Lehet, nem mondtam el milyen nagy a baj
Lehet, tartozom még pár mondattal
Lehet, megzavart hogy ilyen nagy a zaj
Nekem sincs
Olyan sok dolgom
Neked sincs
Olyan sok gondod
De ha elhiszed
Szíved elvisel
Nekem elég az, hogy velem énekelsz
Én olyan nehezen változom meg
De tudom, sokszor nem is kérhetsz meg
Lehet, tartozom még pár mondattal
Lehet, nem mondtam el milyen nagy a baj
Lehet, tartozom még pár mondattal
Lehet, megzavart hogy ilyen nagy a zaj


Flea, a Red Hot Chili Peppers legendás basszusgitárosa, hosszú szólócsendet követően jelentkezik új anyaggal.
Az A Plea-vel, az első Flea-szólódal 2012 óta, ma vált elérhetővé, egyben megjelent hozzá egy provokatívan kortárs és koncepcionálisan gazdag klip is, amelyet Clara Balzary rendezett.
A dalban Flea visszatér első hangszeréhez, a trombitához, miközben basszusgitáron és éneken is hallható.
Az új anyag elkészítéséhez Flea modern jazz- és kísérleti zene világsztárokat gyűjtött maga köré
Vele zenél Anna Butterss, Jeff Parker, Deantoni Parks, Mauro Refosco, Rickey Washington és Vikram Devasthali. Chris Warren vokálosként csatlakozott és a dal producere, Josh Johnson emellett alt szaxofonon is közreműködik.
Az A Plea üzenete a szeretet, az összetartás és az emberi kapcsolatok fontosságát hangsúlyozza.
A dal szövege a világ megosztottságát tükrözi
„Vágyakozás egy túlvilági hely után, egy szeretetteljes helyre, ahol kifejezhetem a véleményem és önmagam lehetek. Mindig csak próbálok önmagam lenni.
Nem érdekel a politika aktusa. Szerintem van egy sokkal magasabb, transzcendensebb hely, ahol érdemi párbeszéd folyhat, ami valóban segítheti az emberiséget, és segíthet mindannyiunknak harmonikusan és produktívan élni, egészséges módon a világ számára. Van egy hely, ahol találkozunk, és az a szeretet.”
A videóklip, amelyet Clara Balzary rendezett, lenyűgöző, kortárs, kifejező és koncepcionális. A koreográfiát Sadie Wilking jegyzi, amely nem a megszokott táncnyelvet követi, hanem vizuálisan, operatőri bravúrokkal és érzelmileg is mélyen átélhető élményt teremt, tökéletesen kiegészítve a dal társadalmi és kulturális üzenetét.
Ez a dal előfutára Flea 2026-ban megjelenő, új szólóalbumának a Nonesuch Records gondozásában. A további részletek a jövő év elején várható.
Fotók: Flea/Magneoton