


| Előadó: | Sziámi |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Müller Péter Sziámi |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Alattunk a ház
ki lakik benne még?
A harmadikon pár jó barát
de a földszint ellenség
mi egy felhőben lakunk
ahol lentről bárki lát
elözönlik a kommentek
az üzenőtűzfalát
Látogatóba jött hozzánk
a Zuckerberg (Cákerberg!)
már tíz évvel ezelőtt meghívtuk
csak túlterhelt (volt)
de most a gépünk fölé hajol, és
azt mondja, emberek
itt vagyok, és nyitott vagyok
kérdezzetek
Nekem az apám azt mondta
hogy fentről valaki lát
de erre így szólt Zuckerberg:
fiam, ő nem is az apád!...
Erre apám bevállalt
egy DNS-mintát
nem is tudom, minek
örülnék inkább
magamat magamon nem is merem
kiismerni még
tisztán látnom könnyebb lesz
ha megjön a géntérkép
Nekem az apám azt mondta
hogy ő is mindent lát
megérkezett a géntérkép:
és igazolta apát...
Ezerkilencszázkilencvennégy
a fordulat éve volt
a világ hálójában élünk
és nincs több fehér folt
igazság szerint
már rég nincs igazság
rémeket látunk a mémektől
megosztjuk az éjszakát
Nekem azt mondta az apukám
hogy a Facebook mindent lát
de erre így szólt a Zuckerberg:
mondom, ő nem is az apád!…
Nekem az apám azt mondta
hogy ő is mindent lát
megérkezett a géntérkép:
és igazolta apát…



Az ausztrál szupersztár popcsapat, a 5 Seconds of Summer tagjai szólókalandjaik után most ismét egyesített erőkkel vág neki a koncertezésnek.
A csapat a hamarosan érkező Everyone’s a Star! című lemezével tavasszal európai turnéra indul és Budapestre is visszatérnek új dalaikkal, április 24-én, az MVM Dome-ba.
Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.
Az elmúlt évek során a 5 Seconds of Summer milliók szívét hódította meg, és számos rekordot döntött meg.
A zenekar eddig több mint 17 milliárd globális lejátszást ért el, valamint három #1 albumot tudhat magáénak az amerikai Billboard 200-as listán.
Ezzel ők az eddigi legsikeresebb ausztrál előadók ezen a téren. Öt stúdióalbumukból mind az öt bekerült a Billboard 200-as lista első két helyezettje közé, míg olyan himnuszok, mint a She Looks So Perfect, a Youngblood és az Amnesia egy egész generáció meghatározó dalaivá váltak, világszerte rajongók millióival rezonálva.
A többszörös platinalemezes popcsapat legutóbb 2023-ban járt Budapesten, a turné befejezése után pedig a banda tagjai leginkább a szólóprojektjeire fókuszálták, ahol mindent ők írtak és énekeltek.
A 5 Seconds of Summer november 14-én megjelenő hatodik albuma, az Everyone’s a Star! pontosan ezt foglalja magában és egyúttal jelent visszatérést a gyökereikhez.
Az új lemezről már két számot ki is adtak
Az első az energikus pop-rock dal, a Not Ok, amely a tagok sötétebb oldalát mutatja meg, a második pedig a Boyband. A Boyband a több mint 10 éves fennállásuk alatt szerzett tapasztalataikat foglalja össze, néhol kissé ironikusan, ugyanakkor megírását Liam Payne tragikus halála is inspirálta. Már ezekből is sejthető, hogy az új album tele lesz váratlan csavarokkal és eddigi legizgalmasabb dobásuknak ígérkezik.
A lemez megjelenését követően pedig turnéra is indulnak
Így április 24-én mi is élőben hallhatjuk az Everyone’s a Star! című lemezük dalait az MVM Dome-ban.
A koncertre elsőként az új albumot előzetesen megrendelő rajongók vásárolhatnak belépőket, ők október 28-án, 10 órától szerezhetik be jegyeiket. A regisztrált Live Nation tagok október 30-án, 10 órától csatlakozhatnak az elővásárlási lehetőséghez, míg a teljes körű jegyértékesítés október 31-én, 10 órakor indul a www.livenation.hu és a www.funcode.hu oldalakon.