


| Előadó: | Sziámi |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Müller Péter Sziámi |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Az alvó utcán egy öregúr
Sétáltat egy almafát
Egy süket lány a tv-ben
Gyönyörűen énekel
Gitáron kíséri saját magát
És X-Faktor vigaszdíjat vesz át
Az autista lélekartisták
Megugorják a lehetetlent
Stephen Hawking kisujjal ír
Láb nélkül fut egy olimpikon
A vak kódfejtők a pincében lent
Megfejtik, hogy melyik jel mit jelent
A kifosztottak, az árvák és a
Megalázottak
Értik a jeleket, tudnak valamit
Amit csak ők tudnak
A világunk, ez a másvilág
Szánakozik vagy gúnyolódik
Mindenki örül, hogy olyan, mint más
Hogy középen van és átlagos
A bankelnöktől az ápolóig
Mind büszke rá, hogy ellát rossztól jóig
A kifosztottak, az árvák és a
Megalázottak
Értik a jeleket, tudnak valamit
Amit csak ők tudnak
A kifosztottak, az árvák és a
Megalázottak
Értik a jeleket, tudnak valamit
Amit csak ők tudnak
Majd, mikor végleg elsötétül
A vakok lesznek a megmentőink
Utat mutatnak a feketeségben
Kézen fognak és vigasztalnak
Sok őrült zseni is előkerül mind
És végre a rendes bolondok lesznek a vezetőink
A kifosztottak, az árvák és a
Megalázottak
Tudnak valamit
Amit csak ők tudnak
A kifosztottak, az árvák és a
Megalázottak
Tudnak valamit
Amit csak ők tudnak



Az ausztrál szupersztár popcsapat, a 5 Seconds of Summer tagjai szólókalandjaik után most ismét egyesített erőkkel vág neki a koncertezésnek.
A csapat a hamarosan érkező Everyone’s a Star! című lemezével tavasszal európai turnéra indul és Budapestre is visszatérnek új dalaikkal, április 24-én, az MVM Dome-ba.
Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.
Az elmúlt évek során a 5 Seconds of Summer milliók szívét hódította meg, és számos rekordot döntött meg.
A zenekar eddig több mint 17 milliárd globális lejátszást ért el, valamint három #1 albumot tudhat magáénak az amerikai Billboard 200-as listán.
Ezzel ők az eddigi legsikeresebb ausztrál előadók ezen a téren. Öt stúdióalbumukból mind az öt bekerült a Billboard 200-as lista első két helyezettje közé, míg olyan himnuszok, mint a She Looks So Perfect, a Youngblood és az Amnesia egy egész generáció meghatározó dalaivá váltak, világszerte rajongók millióival rezonálva.
A többszörös platinalemezes popcsapat legutóbb 2023-ban járt Budapesten, a turné befejezése után pedig a banda tagjai leginkább a szólóprojektjeire fókuszálták, ahol mindent ők írtak és énekeltek.
A 5 Seconds of Summer november 14-én megjelenő hatodik albuma, az Everyone’s a Star! pontosan ezt foglalja magában és egyúttal jelent visszatérést a gyökereikhez.
Az új lemezről már két számot ki is adtak
Az első az energikus pop-rock dal, a Not Ok, amely a tagok sötétebb oldalát mutatja meg, a második pedig a Boyband. A Boyband a több mint 10 éves fennállásuk alatt szerzett tapasztalataikat foglalja össze, néhol kissé ironikusan, ugyanakkor megírását Liam Payne tragikus halála is inspirálta. Már ezekből is sejthető, hogy az új album tele lesz váratlan csavarokkal és eddigi legizgalmasabb dobásuknak ígérkezik.
A lemez megjelenését követően pedig turnéra is indulnak
Így április 24-én mi is élőben hallhatjuk az Everyone’s a Star! című lemezük dalait az MVM Dome-ban.
A koncertre elsőként az új albumot előzetesen megrendelő rajongók vásárolhatnak belépőket, ők október 28-án, 10 órától szerezhetik be jegyeiket. A regisztrált Live Nation tagok október 30-án, 10 órától csatlakozhatnak az elővásárlási lehetőséghez, míg a teljes körű jegyértékesítés október 31-én, 10 órakor indul a www.livenation.hu és a www.funcode.hu oldalakon.