


| Előadó: | Sziámi |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Müller Péter Sziámi |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

azt hiszed, te már nem vagy a képen
elrendeztél mindenkit szépen
megállsz a szélen, és csodálkozol
hogy magaddal mégis találkozol
rákerültél, bár nem volt tudatos
a mimikád sem volt túl öntudatos
a csúnya arcod visszavonhatatlan
a fotó megőrzött egy kínos pillanatban
ha nem csúszol szét, nem lesz rossz kép
nem kell pluszmeló, hogy összeszedd magad
mondhatnád, hogy "ez nem én vagyok"
de, igenis, te vagy minden pillanat
pont elég sok jó is volt ugye, csak
most majd nem lesz, aki ezt elhiggye
csüggedt és mosolytalan ez a nő, mondják
pedig csak nem maradt idő időben
előkapni a jobbik arcodat
eltakarnod a szigorú ráncokat
a szemed között a hajaddal
szembe kell nézned magaddal, nemde?
ha nem csúszol szét, nem lesz rossz kép
nem kell pluszmeló, hogy összeszedd magad
mondhatnád hogy, "ez nem én vagyok"
de, igenis, te vagy minden pillanat
hiába mondod, hogy "nem én vagyok"
az összes sebhely, az összes ránc te vagy
a test egy érzékeny lélek, szívem,
és semmi sincs, amit egy fotó rejtve hagy
nézd csak, itt ez a családi album
te vagy az újszülött kínai bölcs
aki mosolygó Buddha, aki veled tanulja
hogy ne mosolyogj, hogy rossz arcot ölts
ott ez a sebhely a szád sarkában
meg még egy pár, ami nem látható
háború, béke és szerelem képe
más lettél tőlük, ez nyilvánvaló
hiába mondod, hogy "nem én vagyok"
az összes sebhely, az összes ránc te vagy
a test egy érzékeny lélek, szívem,
és semmi sincs, amit egy fotó rejtve hagy
ha nem csúszol szét, nem lesz rossz kép
nem kell pluszmeló, hogy összeszedd magad
és mondhatnád, hogy "ez nem én vagyok"
de, igenis, te vagy minden pillanat
ha nem csúszol szét, nem lesz rossz kép
nem kell pluszmeló, hogy összeszedd magad
és mondhatod, hogy "ez nem én vagyok"
de, igenis, te vagy minden pillanat



Az ausztrál szupersztár popcsapat, a 5 Seconds of Summer tagjai szólókalandjaik után most ismét egyesített erőkkel vág neki a koncertezésnek.
A csapat a hamarosan érkező Everyone’s a Star! című lemezével tavasszal európai turnéra indul és Budapestre is visszatérnek új dalaikkal, április 24-én, az MVM Dome-ba.
Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.
Az elmúlt évek során a 5 Seconds of Summer milliók szívét hódította meg, és számos rekordot döntött meg.
A zenekar eddig több mint 17 milliárd globális lejátszást ért el, valamint három #1 albumot tudhat magáénak az amerikai Billboard 200-as listán.
Ezzel ők az eddigi legsikeresebb ausztrál előadók ezen a téren. Öt stúdióalbumukból mind az öt bekerült a Billboard 200-as lista első két helyezettje közé, míg olyan himnuszok, mint a She Looks So Perfect, a Youngblood és az Amnesia egy egész generáció meghatározó dalaivá váltak, világszerte rajongók millióival rezonálva.
A többszörös platinalemezes popcsapat legutóbb 2023-ban járt Budapesten, a turné befejezése után pedig a banda tagjai leginkább a szólóprojektjeire fókuszálták, ahol mindent ők írtak és énekeltek.
A 5 Seconds of Summer november 14-én megjelenő hatodik albuma, az Everyone’s a Star! pontosan ezt foglalja magában és egyúttal jelent visszatérést a gyökereikhez.
Az új lemezről már két számot ki is adtak
Az első az energikus pop-rock dal, a Not Ok, amely a tagok sötétebb oldalát mutatja meg, a második pedig a Boyband. A Boyband a több mint 10 éves fennállásuk alatt szerzett tapasztalataikat foglalja össze, néhol kissé ironikusan, ugyanakkor megírását Liam Payne tragikus halála is inspirálta. Már ezekből is sejthető, hogy az új album tele lesz váratlan csavarokkal és eddigi legizgalmasabb dobásuknak ígérkezik.
A lemez megjelenését követően pedig turnéra is indulnak
Így április 24-én mi is élőben hallhatjuk az Everyone’s a Star! című lemezük dalait az MVM Dome-ban.
A koncertre elsőként az új albumot előzetesen megrendelő rajongók vásárolhatnak belépőket, ők október 28-án, 10 órától szerezhetik be jegyeiket. A regisztrált Live Nation tagok október 30-án, 10 órától csatlakozhatnak az elővásárlási lehetőséghez, míg a teljes körű jegyértékesítés október 31-én, 10 órakor indul a www.livenation.hu és a www.funcode.hu oldalakon.