


| Előadó: | Sziámi |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Müller Péter Sziámi |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

1.
ha csontom ritkul, legyen ritkább
körötte az ólomsúlyú hús is,
a tapasztalhatatlan… úgyis…
2.
a táj-jellegű apró képek,
arcélek húsvágó hiánya
haladéktalan megkívánja…
3.
fontosabb lennél akkor biztos
a későn visszaszerzett termőföldnél,
reálisabb, mint fuga, ha gyötörnél,
a centrifuga-körnél…
4.
és vajon tényleg én láttam-e
azt a madárcsőrt mosolyogni,
vagy helyettem a másom szeme…
5.
istenem, agyaghadsereg
tanulmányoz már hatszáz éve,
finnyásan fedez fel, behódít…
6.
csinosodjál sietőbben, ha utadba jön a holnap,
rózsacsikón hajnalcseppek szélrezgőre lovagolnak.
hogy a villany…
7.
a hangok, hangközök, összhangzatok,
a dallam nyomán lezárult kávészemek
és az azokból lánc helyett lefőzött…



A BEAT először érkezik Budapestre, ami az ikonikus King Crimson zenekar ’80-as években született dalait állítja színpadra.
2026. július 15-én Steve Vai gitáros, a Tool dobosa Danny Carey és két eredeti King Crimson-tag Adrian Belew és Tony Levin kápráztatják el virtuóz játékukkal a magyar közönséget a Barba Negrában.
A King Crimson három semmi mással össze nem téveszthető hangzású albumot szállított a ’80-as években.
A Discipline, a Three of a Perfect Pair és a zenekar nevét is adó BEAT lemezek hagyatékát gondozza a szupercsapat, ami már évek óta járja a világot, hogy minél több ember tiszteleghessen a dalok előtt. Munkájuk gyümölcse, hogy már nemcsak az eredeti verzióban fellelhetőek a számok, hanem
az idén szeptemberben megjelent Live albumon majd 2 óráig hallhatja mindenki egyedi interpretációjukban is a számokat.
A BEAT nem egy szokványos tribute zenekar
Olyan, saját hangszerükön felejthetetlen alkotók játszanak benne, mint a gitáros legenda Steve Vai vagy a progresszív rockzene egyik legfontosabb zenekarának a dobosa, Danny Carey, aki Toolból lehet mindenkinek ismerős.
Nem véletlen, hogy a dalok így egészen egyedi ízt kapnak, a zenekar két eredeti tagja, Adrian Belew és Tony Levin egy új köntösben játszhatja el így azokat.
2024-ben 65 teltházas koncertet adtak Észak-Amerikában. 2026-ban pedig Európát járják be, nálunk zárják a 23 állomásos turnét.