Előadó: | Sziámi |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Müller Péter Sziámi |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
hamarabb beletanulsz online
oda miért is mennél
a személyes részvétel nem más:
fokozott fertőzésveszély
egy hétvégére vagy csupán
a teljes tudástól
egy nagyszabású para-guru
sitty-sutty átvarázsol
villám-gyorstalpaló
és érvényes szörtifikéjt
hogy egy hét múlva oktatóként
oszthasd te is az észt
kócs és tréner leszel
és tök magabiztosan
közölheted a közönséggel
hogy igazából mi van
és egyre bővül a kör
már szinte mindenki bölcs
azért jöttél, hogy néhány lúzert
hipp-hopp csőre tölts
villám-gyorstalpaló
és érvényes szörtifikéjt
hogy egy hét múlva oktatóként
oszthasd te is az észt
kócs és tréner leszel
és tök magabiztosan
közölheted a közönséggel
hogy igazából mi van
a tanítványok serege
a bölcsek klónjai
csupa elszánt megmondó, csupa
utolsó római
mert addigra már náluk lesz
az érvényes tudás
amit azért kaptál, hogy minél előbb
aprópénzre váltsd
villám-gyorstalpaló
és érvényes szörtifikéjt
hogy egy hét múlva oktatóként
oszthassa bárki az észt
kócs és tréner lehet
és nagy magabiztosan
közölheti a közönséggel
hogy igazából mi van
villám-gyorstalpaló
és buddha-marketing
hogy vírusszinten szétterjedjen
a járványséma szerint
kócs és tréner leszel
és nagy magabiztosan
közölheted a közönséggel
hogy igazából mi van
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes