


| Előadó: | Sziámi |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Müller Péter Sziámi |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

a semmi közepén
vakító a fény
ne biztass, hogy
botorkáljak bátran
nincs kétségbeesés
csak lopott pihenés
csak annyi, hogy az
utat újra lássam
a járművek között
most úgy cikázok én
a kapucnimba
elrejtem az arcom,
nem látom a vezetőket
ahogy ők se engem
mert magamat most
éppen hogy csak tartom
ha értem jössz és megtalálsz
meg foglak kérni, hogy veszíts el újra
hagyd, hogy gazdátlan legyek
vacogva, éhesen, magamhoz bújva
a póráz nálad még
és van bennem egy chip
de ne közelíts
meg ne kelljen marnom
a kezed, ami régen
simogatott, etetett
de ütött is, ha
kiszöktem az ajtón
meg ne kérdezd, hogy miért futok
azért, mert többé már nem laknék nálad
rájöttem végre, hogy nem vagyok a kutyád
ne is rakd elém többé a tálat
ha értem jössz és megtalálsz
meg foglak kérni, hogy veszíts el újra
hagyd, hogy gazdátlan legyek
vacogva, éhesen, magamhoz bújva
cikázok az úttesten
az autók közt a zsivajban
menekülök a
nyüzsgő főúton át
ne kérdezd, hogy miért futok
egyet azért már tudok
rájöttem, hogy
nem vagyok a kutyád
meg ne kérdezd, hogy miért futok
azért, mert többé már nem laknék nálad
rájöttem végre, hogy nem vagyok a kutyád
ne is rakd elém többé a tálat
ha értem jössz és megtalálsz
meg foglak kérni, hogy veszíts el újra
hagyd, hogy gazdátlan legyek
vacogva, éhesen, magamhoz bújva



A BEAT először érkezik Budapestre, ami az ikonikus King Crimson zenekar ’80-as években született dalait állítja színpadra.
2026. július 15-én Steve Vai gitáros, a Tool dobosa Danny Carey és két eredeti King Crimson-tag Adrian Belew és Tony Levin kápráztatják el virtuóz játékukkal a magyar közönséget a Barba Negrában.
A King Crimson három semmi mással össze nem téveszthető hangzású albumot szállított a ’80-as években.
A Discipline, a Three of a Perfect Pair és a zenekar nevét is adó BEAT lemezek hagyatékát gondozza a szupercsapat, ami már évek óta járja a világot, hogy minél több ember tiszteleghessen a dalok előtt. Munkájuk gyümölcse, hogy már nemcsak az eredeti verzióban fellelhetőek a számok, hanem
az idén szeptemberben megjelent Live albumon majd 2 óráig hallhatja mindenki egyedi interpretációjukban is a számokat.
A BEAT nem egy szokványos tribute zenekar
Olyan, saját hangszerükön felejthetetlen alkotók játszanak benne, mint a gitáros legenda Steve Vai vagy a progresszív rockzene egyik legfontosabb zenekarának a dobosa, Danny Carey, aki Toolból lehet mindenkinek ismerős.
Nem véletlen, hogy a dalok így egészen egyedi ízt kapnak, a zenekar két eredeti tagja, Adrian Belew és Tony Levin egy új köntösben játszhatja el így azokat.
2024-ben 65 teltházas koncertet adtak Észak-Amerikában. 2026-ban pedig Európát járják be, nálunk zárják a 23 állomásos turnét.