Előadó: | Sziámi |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Müller Péter Sziámi |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
volt egy jó napod
aztán jónapot!
de mára már talán
nem hasadsz tovább
arra gondolok
jön még jó dolog
csendben koldulok
még egy kis csodát
te az ötnegyedben laksz
én a négynegyedben elvagyok
sokkal nagyobb vagy nálam
de akad nálad még nagyobb
és én nem hajtok arra, hogy én legyek
a konkurenciád
beérem avval, ha kávé van habbal
és tölthetek pár órát néha egy csajjal
koldusmaffia
pár atyámfia
nem megy lopni, csak
némán kéreget
méreget nagyon
mért nem pártolom
meg se ismeri
bennem azt, aki
reggel már adott
szívtelen vagyok
tényleg az vagyok,
csak nem úgy, ahogy
ő azt képzeli
adnék még neki
szívből, csakhogy az
pont nekem sincs...
te az ötnegyedben laksz
én meg a négynegyedben elvagyok
te sokkal nagyobb vagy nálam
de azért akad nálad még nagyobb
és én nem hajtok arra, hogy én legyek
a konkurenciád
beérem avval, ha kávé van habbal
és tölthetek pár órát néha egy csajjal
baktatok tovább
én a maffiát
máma már, szívem,
nem kényeztetem
séta közben egy
szimpla négynegyed
bennem szól azért
ennyit ő is ért
ő az aznapi
barna lány, neki
szép lakása van
benn a városban
hozzá felmegyek
téma rengeteg
kávé, mesehab
tudom, hogy te se vagy
az ötnegyedben laksz
én meg a négynegyedben jól elvagyok
te sokkal nagyobb vagy nálam is
de azért akad nálad még nagyobb
és én nem hajtok arra, hogy mindig én legyek
a konkurenciád
beérem avval, ha kávé van habbal
és tölthetek pár órát néha egy csajjal
veled
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes