Előadó: | MARCHO |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Piano |
Címkék: | múltidéző, szakítós [+] |
Verse1:
Már a fáradt kín a szó,
Ezzel lett befejezve,
Ki lett mondva egy fájó vég szó,
de én nem ehez lettem teremtve.
Szakítottunk akkor miért beszélünk?
Egyre ezt csak kérdezem.
A válasz az, hogy nem muszáj beszélnünk.
De én ebbe nem létezem!
Reflén:
Elfeledtem az emléket,
mi csak hozzád tartozik.
Ezzel tűnt el egy eszmélet,
egy gondolat ami haldoklik.
Másik útra terel az út,
ezért jöttem messzebbre.
Az érzésemtől kellet vennem búcsút,
csak ezt rá bíztam a percekre.
-----------------------------
SZERETLEK ,
de elkell felednem az emlékeket,
elkell tűnjön egy eszmélet,
ezért jöttem messzebbre,
de csak ezeket mind-mind rábíztam a percekre!
Hidd el, itt leszek veled!
Rám, ugyanúgy számíthatsz!
Hisz... Szeretlek!
-----------------------------
Verse2:
Nagyon jól tudod,
azt hogy nem jövök össze exekkel!
Hallom ahogy gyorsabb lesz a pulzusod,
rám is nézel a szenvedő szemeddel!
A szívemet börtönbe kerítem,
Rá erőltettem a vonzódást és a szerelmet!
Másodpercek múlva legyőztem.
A kapcsolatba ez csak port jelenthet!
Reflén:
Elfeledtem az emléket,
mi csak hozzád tartozik.
Ezzel tűnt el egy eszmélet,
egy gondolat ami haldoklik.
Másik útra terel az út,
ezért jöttem messzebbre.
Az érzésemtől kellet vennem búcsút,
csak ezt rá bíztam a percekre.
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János