


| Előadó: | Isten pénze (musical) |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Müller Péter Sziámi |
|
Tolcsvay Nagy László |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Musical |
| Címkék: | Keressük! |

Ím az angyal közénk már leszállt.
Békességet terített miránk.
Szárnyát fölénk tárva áll, étkünk áldja már,
Ím az angyal közénk már leszállt.
Szerény ház ez, mégis vártuk őt!
Mondjon áldást ételünk fölött!
Asztalfőn övé a hely, vélünk ünnepel.
Szerény ház ez, mégis vártuk őt!
Most, hogy otthonunkba tért,
Boldogít az együttlét.
Nézd az Úr angyalát!
Szárnyát terjeszti ránk!
Ünnepünkre Ő vigyáz.
Háza néki is e ház.
Hogyha éhes, hozzánk jő,
Úgy óhajtja ő…
Úgy várja, hogy várjuk mindig őt…
Derűs arccal köszöntsük, ha jött!
Hálás gyermeki szívvel várjuk őt,
S illendően kínáljuk, ha jött.
Hálás gyermeki szívvel áldjuk őt!
Derűs arccal várjuk, s kínáljuk meg őt! Áldjuk Őt!



Jaroslaw Lukomski közismert szinkronszínészként Lengyelországban.
Jaroslaw Lukomski lengyel előadóművész pert indított Lengyelországban egy cég ellen, mert egy reklámfilmben a tudta és beleegyezése nélkül olyan hangalámondást használtak, amelyet mesterséges intelligencia készített az ő hangja felhasználásával; ez az első ilyen jellegű bírósági ügy Lengyelországban - jelentette a Polsat News kereskedelmi hírtelevízió.
A reklámfilmet egy, szennyvízgyűjtő tartályokat gyártó cég készíttette, feltehetőleg a Lukomski hangját tartalmazó korábbi felvételek alapján.
Az így létrehozott alámondáshoz nem kérték Lukomski hozzájárulását, nem fizettek neki a szerzői jogaiért, nem is tájékoztatták őt a reklámfilm elkészítéséről.
"Ők nem érzik, hogy a hang akármilyen módon az emberi identitás része lenne, és azt hiszik, hogy bármit megtehetnek vele" - nyilatkozott Lukomski a Polsat Newsnak.
- Az emberi hang "különleges védelem alatt áll", biometrikus jellemzőnek számít, akárcsak az arckép
- fogalmazott a Polsat Newsnak Joanna Swiebocka-Wiek, a krakkói Jagelló Egyetem mesterséges intelligencia szakának vezetője.
Az érintett cég úgy látja, hogy nem követett el jogsértést, a reklámfilmben felhasznált hang szerinte a mesterséges intelligenciáé, és nem Lukomskié.
Az onet.pl lengyel hírportál Lukomski ügyvédjét idézi, aki szerint az előadóművész hangját nemcsak az őt ismerő emberek azonosították a filmben, hanem az átvételt a mesterséges intelligencia felhasználásával is megerősítették.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik