Reklám villan há de király
Ártó álmot féled immár
Vörösen villog, agyban érez
Tudat alatt veled végez
Válassz lelket, fegyverül terepet
Mozogj végre, szabad teret
Adtál, kaptál időt remek
El ne engedd fogd a kezet
Ref. Annyira fáj
Fáj
Annyira fáj
Fáj
Veled álmodok éjjelente
Táskák autók, piros ledek
Kézen fogott szupermenek
Leakasztott véres fejek
Kulcsok kulcsa kútba került
Édes élet ékén éled
Veled vagyunk végig végzet
Majd meglátjuk miként éled
Ref. Annyira fáj
Fáj
Annyira fáj
Fáj
A Campus Fesztivál nevében hordozza az egyetemi jelenlétet, így természetes, hogy a Debreceni Egyetem campusai, karai, különböző szervezeti egységei ezúttal is jelen vannak Magyarország egyik legnagyobb könnyűzenei és kulturális rendezvényén.
2007-ben Debrecen adott otthont az Egyetemisták és Főiskolások Országos Turisztikai Találkozójának (EFOTT), amelyet minden évben más-más városban rendeznek meg. Akkor született meg a gondolat, hogy Debrecenben a "vándorfesztivál" helyett szeretnének állandó nyári találkozót szervezni a hallgatóknak, s a várossal összefogva ebből az ötletből született meg 2018-ban a Campus Fesztivál, egyetemi háttérrel.
Az idén új helyszínként a sportdiagnosztikai, életmód- és terápiás központ (SET központ) is bekapcsolódik az egyetemi programkavalkádba, ahol szűrésekkel, tanácsadásokkal várják a fesztiválozókat.
A SET-ben a fesztiválozók maguk keverhetnek ki személyre szabott krémeket, megismerkedhetnek a legfontosabb önvizsgálati technikákkal, ultrahangos vizsgálaton megnézhetik érhálózatukat, ízületüket, de megismerhetik az idegentest eltávolítására szolgáló manővereket, elsajátíthatják az újraélesztési technikákat és a félautomata defibrillátor használatát.
A Nagyerdei Stadion szomszédságában 12 faházat állítottak fel, ahol a karok és a különböző szervezeti egységek mutatkoznak be látványos szórakoztató programokkal.
Az Egyetem tér elnevezésű helyszínen mindennap 16 órától látványos szórakoztató programokat kínálnak a fesztiválozóknak
A faházaknál pincér robot is szolgálatba áll, a jelentkezők próbára tehetik ügyességüket a "csavarbehúzó doboznál", kipróbálhatják az irodalmi Tindert, híres szerzők fotóit párosíthatják össze profilleírásukkal, az irodalmi RAPertoár elnevezésű játékban pedig jól ismert zenék dalszövegeiben kereshetnek versekre való utalásokat.
Fotók: Campus Fesztivál