Meglátaaaam lá-lá-lá-lá-lá-lá
Megszagoooltam
Meegnézegettem
Mindegyik szép volt
Hatás alá vett lá-lá-lá-lá-lá-lá
Ahogy ooott állt
És nem mooozdult
Mindegyik szép volt
Leeszakítottam lá-lá-lá-lá-lá-lá
Hazaviitem
Vízbe teettettem
Leekonyult
Locsolgaattam lá-lá-lá-lá-lá-lá
Fényre tettettem
Mondtam neki, hoogy
De nem gyógyult
Vissza helyezteem lá-lá-lá-lá-lá-lá
Aaa földbe
És most már
Ott fénylik
Boldog leetteem lá-lá-lá-lá-lá-lá
Újból láthattam,
Ahogy tündököl
Érinti napfény
A Campus Fesztivál nevében hordozza az egyetemi jelenlétet, így természetes, hogy a Debreceni Egyetem campusai, karai, különböző szervezeti egységei ezúttal is jelen vannak Magyarország egyik legnagyobb könnyűzenei és kulturális rendezvényén.
2007-ben Debrecen adott otthont az Egyetemisták és Főiskolások Országos Turisztikai Találkozójának (EFOTT), amelyet minden évben más-más városban rendeznek meg. Akkor született meg a gondolat, hogy Debrecenben a "vándorfesztivál" helyett szeretnének állandó nyári találkozót szervezni a hallgatóknak, s a várossal összefogva ebből az ötletből született meg 2018-ban a Campus Fesztivál, egyetemi háttérrel.
Az idén új helyszínként a sportdiagnosztikai, életmód- és terápiás központ (SET központ) is bekapcsolódik az egyetemi programkavalkádba, ahol szűrésekkel, tanácsadásokkal várják a fesztiválozókat.
A SET-ben a fesztiválozók maguk keverhetnek ki személyre szabott krémeket, megismerkedhetnek a legfontosabb önvizsgálati technikákkal, ultrahangos vizsgálaton megnézhetik érhálózatukat, ízületüket, de megismerhetik az idegentest eltávolítására szolgáló manővereket, elsajátíthatják az újraélesztési technikákat és a félautomata defibrillátor használatát.
A Nagyerdei Stadion szomszédságában 12 faházat állítottak fel, ahol a karok és a különböző szervezeti egységek mutatkoznak be látványos szórakoztató programokkal.
Az Egyetem tér elnevezésű helyszínen mindennap 16 órától látványos szórakoztató programokat kínálnak a fesztiválozóknak
A faházaknál pincér robot is szolgálatba áll, a jelentkezők próbára tehetik ügyességüket a "csavarbehúzó doboznál", kipróbálhatják az irodalmi Tindert, híres szerzők fotóit párosíthatják össze profilleírásukkal, az irodalmi RAPertoár elnevezésű játékban pedig jól ismert zenék dalszövegeiben kereshetnek versekre való utalásokat.
Fotók: Campus Fesztivál