Előadó: | Bikini |
---|---|
Album: | Álomból ébredve |
Megjelenés: | 2002 |
Hossz: | 4:42 |
Szövegírók: |
Ványi "Apu" Tamás Ványi Tamás |
Németh Alajos |
|
Kiadó: | Hungaroton |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Ahogy a születő percek sorban követik egymást
Úgy lesz bánatunkból egyre több
Ahogy eltűnt szavaink nem idézik meg a múltat
Nincs már tavasz tél és nyár között
Tudod-e mennyire számít neked egy boldog óra?
De elmúlik és nem emlékszel rá
Akinek látni kéne és hallani sokkal jobban
Elfordítja fejét, s megy tovább
Nem ér a nevem ha kérdeztek
Teszem a kezem a másik kezembe
Itt minden meg van engedve
Fekete fehér az emberek lelke
Ha alulmaradsz a versenyben
Ha jó vagy rossz vagy teljesen mindegy
Nem ér a nevem ha kérdeztek
Nem ér, nem ér, nem ér
Ahogy a késő éjjel nem hoz mást csak árnyat
Nem lesz fény a csillagok között
Ahogy a szép emlékek sorra megfakulnak
Úgy lesz a félelemből egyre több
Nem ér a nevem ha kérdeztek
Teszem a kezem a másik kezembe
Itt minden meg van engedve
Fekete fehér az emberek lelke
Ha alulmaradsz a versenyben
Ha jó vagy rossz vagy teljesen mindegy
Nem ér a nevem ha kérdeztek
Nem ér nem ér nem ér
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik