dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Alone & Tommy: Lángolj!

Alone & Tommy - Lángolj!

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Alone & Tommy
Album: Keressük!
Szövegírók: Alone
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 5844 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Lángolj!

Lángolj, csodálatos tűz
Fényed hatalmas legyen
Vakítsd meg mindazokat
Kik nem értik vágyaidat.

Állítsd meg a rohanókat
Világíts a céltalannak
Mutasd meg nem csak azért vagy
Ha hideg van meleget adj!
Ha hideg van meleget adj!

Lángolj, ha alaszanak
Lángolj, ha ébren vannak
Lángolj, ha kinevetnek
Lángolj, ha nem szeretnek!

Az utolsó reményem Te vagy
Engedj megpihenni fényed alatt
Szüntelenül ragyogj rám
Csak Te kellesz, senki más!

Lángolj, ha alaszanak
Lángolj, ha ébren vannak
Lángolj, ha kinevetnek
Lángolj, ha nem szeretnek!
Ha nem szeretnek már!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Red Hot Chili Peppers bőgőse, Flea új szólóanyaggal jelentkezett

Flea, a Red Hot Chili Peppers legendás basszusgitárosa, hosszú szólócsendet követően jelentkezik új anyaggal.




Az A Plea-vel, az első Flea-szólódal 2012 óta, ma vált elérhetővé, egyben megjelent hozzá egy provokatívan kortárs és koncepcionálisan gazdag klip is, amelyet Clara Balzary rendezett.


A dalban Flea visszatér első hangszeréhez, a trombitához, miközben basszusgitáron és éneken is hallható. 




Az új anyag elkészítéséhez Flea modern jazz- és kísérleti zene világsztárokat gyűjtött maga köré


Vele zenél Anna Butterss, Jeff Parker, Deantoni Parks, Mauro Refosco, Rickey Washington és Vikram Devasthali. Chris Warren vokálosként csatlakozott és a dal producere, Josh Johnson emellett alt szaxofonon is közreműködik.

 

Az A Plea üzenete a szeretet, az összetartás és az emberi kapcsolatok fontosságát hangsúlyozza.

 



A dal szövege a világ megosztottságát tükrözi


„Vágyakozás egy túlvilági hely után, egy szeretetteljes helyre, ahol kifejezhetem a véleményem és önmagam lehetek. Mindig csak próbálok önmagam lenni. 


Nem érdekel a politika aktusa. Szerintem van egy sokkal magasabb, transzcendensebb hely, ahol érdemi párbeszéd folyhat, ami valóban segítheti az emberiséget, és segíthet mindannyiunknak harmonikusan és produktívan élni, egészséges módon a világ számára. Van egy hely, ahol találkozunk, és az a szeretet.”



 

A videóklip, amelyet Clara Balzary rendezett, lenyűgöző, kortárs, kifejező és koncepcionális. A koreográfiát Sadie Wilking jegyzi, amely nem a megszokott táncnyelvet követi, hanem vizuálisan, operatőri bravúrokkal és érzelmileg is mélyen átélhető élményt teremt, tökéletesen kiegészítve a dal társadalmi és kulturális üzenetét.

 

Ez a dal előfutára Flea 2026-ban megjelenő, új szólóalbumának a Nonesuch Records gondozásában. A további részletek a jövő év elején várható.



Fotók: Flea/Magneoton

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás