Előadó: | Ég és Föld (musical) |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Novák Péter |
Pribil György |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Más
Vár valami más
Hol az idő más
Halhatatlan a pillanat
Végállomás
Nem megy vonat
Más
Vár valami más
Hol az álom más
Elönti tested a vágy
Végállomás
Nem megy tovább
Vár egy más világ
Mi más nap indul el
Egy mondat
Mit máshol kezdek el
Hol a szavak
Mást jelentenek
Végállomás
Más
Vár valaki más
Nem olyan, mint más
Angyal, átölel szárnyaival
Végállomás
Nem megy tovább
Más
Vár valaki más
A lelke más
Dalol csillagok hangján
Végállomás
Nem megy tovább
Vár egy más világ
Mi más nap indul el
Egy mondat
Mit máshol kezdek el
Hol a szavak
Mást jelentenek
Végállomás
Más
Vár valami más
Vár valaki más
Hol az ég a földre száll
Végállomás
Nem megy tovább
Más
Hol az idő más
Hol az álom más
Hol az ég a földre száll
Végállomás
Nem megy tovább
Végállomás
Nem megy tovább
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János