dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Sterbinszky: Újra átélném (ft. Vastag Csaba, DR BRS)

Sterbinszky - Újra átélném (ft. Vastag Csaba, DR BRS)

off off off off off
Album: nincs kép
Megtekintve: Ma 3, összesen 2944 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Újra átélném (ft. Vastag Csaba, DR BRS)

Rohanás ez az éj
Menekül, aki remél
Rohanás, de utolér
A reggel fényénél

Volt, emlékszem, volt
Aki hozzám szólt
Van, bennem még van
Egy darab, hogy megtaláljam

Ilyen nem volt rég
Hogy olyannal lennék
Aki így néz rám
Mindent megadnék
Kérlek, maradj még
És végig úgy nézz rám

Ahogy átfutsz velem az éjjel
Az ismeretlen legmélyén
Ahol játéktered az éden
Veled újra átélném

Ez az az érzés
Mikor nincsen kérdés
Minden egyértelmű
És nincsen félreértés

Régóta vágytam arra a pillanatra
Hogy feltáncolunk a falra
Ez a tánc soha ne érjen véget
Annyira forró, az ereidben égek
Hisz most van most, s ma van ma
Elraklak örökre magamba
A legtöbb lány másnap egyből lelépős
Te olyan vagy, aki mindent megérős

Ilyen nem volt rég
Hogy olyannal lennék
Aki így néz rám
Mindent megadnék
Kérlek, maradj még
És végig úgy nézz rám

Ahogy átfutsz velem az éjjel
Az ismeretlen legmélyén
Ahol játéktered az éden
Veled újra átélném

Ahogy felkapcsolod az éjjelt
Szemeidben ott a fény
Ahogy eljátsszuk, ami képzelt
Veled újra átélném

Van még egy rohanás
Csak egy rohanás
Mi veled volt, csak egy éj
De van talán, ami még belefér
Mi elér, csak az éj
Az éj

Ahogy átfutsz velem az éjjel
Az ismeretlen legmélyén
Ahol játéktered az éden
Veled újra átélném

Ahogy felkapcsolod az éjjelt
Szemeidben ott a fény
Ahogy eljátsszuk, ami képzelt
Veled újra átélném

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Hosszú idő után új dallal jelentkezett DiazMentha duója

Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben. 






A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.

 

„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk” 


- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”



 

A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.

 

A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.


Fotó: DiazMentha

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás