


| Előadó: | Lil G |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Laskai Lili (Lil G) |
|
Laskai Lili (Lil G) |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Mondtam
Nem leszek már lent a porban
Mindent eldobtam
Üdv a pokolban
Mondták már, hogy elszálltam
Meg nagy lett az arc
Ja, hogy amit elértem
Ahhoz sosem kellett harc
Szerintük már elfelejtettem
Hogy honnan jöttem
Leszólnak, de még mindig
Csak ott nyafognak mögöttem
Nem hittek bennem, és mindig kinevettek
Az utcákon mikor sétáltam néztek idegennek
De elértem az álmom, és most írogatnak
Örülnek, hogy befutottam, és már nem oltogatnak
A város amit adott, nekem nem volt elég
Kiszakadtam, ezért lettem otthon közellenség
A családom az szent, csakis értük megyek
Ők segítettek, mikor még nem volt mit egyek
Sorolhatnám reggelig még az okokat
Hogy anno mért választottam inkább a drogokat
Kiszálltam belőle, más utakra lépek
Állhat elém bárki, célba érek
Mondtam
Nem leszek már lent a porban
Mindent eldobtam
Üdv a pokolban
Eltelt 3 év
De még a tollam tele
De nem arról írok
Zsebbe mennyi ment bele
Pedig pihennek a kötegek
Mégse kérkedek
Mert én tudom előre
Minden lépésemet
Várjátok, hogy változzak, de felesleges
Egyedül az úton nekem tökéletes
Nem nézek fel, megyek tovább az utamon
Nincs több hely senkinek a vonatomon
Ha az kell hogy elmondjam, hát elmondom most
Hogy nem csinálok belőlük milliomost
Ezért kiszopnák alólam a filléreket
Utána 5 forintért megszegik az ígéretet
Hát egyék amit főztek, egészségükre
Utána bűntudattól fűtve feküdjenek le
Addig építem az álmom és a birodalmam
Elértem mindent, mert el akartam
Mondtam
Nem leszek már lent a porban
Mindent eldobtam
Üdv a pokolban



A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.
Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.
"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.
A zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.
"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak:
kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"
- mondta el Lobó-Szalóky Lázár.
A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.
A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.
Fotó: Dirty Slippers