Előadó: | Defekt zenekar |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Korcz Attila (Koala) |
Kiss Zoltán (KissZ) |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | alternatív rock |
Címkék: | Keressük! |
Folyó dúdol
A parton túlról
A fákkal újból
A múló múltról
Végén kérdez
Merre az eleje?
Az alján kérdez
Merre a teteje?
Úszunk a múltból
A jövőbe újból
És újból
Beleugrunk
Folyó kérdez
Szeretnéd ezt?
Fákkal dúdol
Jóról rosszról
Folyó kérdez
Meddig úszol?
Szellő mondja
Csobbanj újból
Úszunk a múltból
A jövőbe újból
És újból
Beleugrunk
Úszunk, úszunk
Jövőnk a múlton
Úszunk, úszunk
Emlékektől bújunk
Úszunk, úszunk
Átmosott képekkel
Úszunk, úszunk
S emlékekbe bújunk
Úszunk, úszunk
Az árral szembe
Úszunk, úszunk
Csak sodródunk
Úszunk, úszunk
Halkan múlunk
Úszunk, úszunk
S álmokba bújunk
- Nagyon örülök, hogy sikerült összehozni ezt a klipet, régóta tervben volt Viktorral egy együttműködés. Nagyon szeretem a látásvilágát, és nagyon boldog voltam, hogy most egyszerre két anyagon is dolgoztunk együtt. A végeredménnyel pedig különösen elégedett vagyok -
A rendkívül rétegelt, dinamikus, rengeteg különböző motívumot használó dal alapját az énekes állandó szerzőtársa és producere, Tembo jegyzi, különlegesség viszont, hogy Dzsúdló zenekarának basszusgitárosa, Pap Attila is részt vett a dalszerzésben - a Presso lead dallamát neki köszönhetjük.
A szövegben az előadó kritikus hangot üt meg a látszatra sokat adó karakterekkel szemben.
- Nem szeretem azokat az embereket, akik nyilvánvalóan valamilyen szerepbe erőltetik magukat, és nem önazonosak, hanem valami mondvacsinált karaktert adnak elő személyiség címén
mondta a dalról az énekes.
A videó rendezője Horváth Viktor volt, aki az online térben korábban elterjedt NPC-jelenséget megjelenítve egy nagyon karakteres, különleges vizuális anyagot hozott létre a Presso-hoz. A szereplők között megjelenik a korábban Dzsúdló előtt a Budapest Parkban játszó Böiler punkzenekar frontembere, Riger János is.
- Nemsokára készülök valami izgalmasra, ami egy még izgalmasabb dolog előfutára lesz. Kíváncsi vagyok, hogy fog elsülni, bizakodó vagyok - fogalmazott sejtelmesen Dzsúdló a következő időszakkal kapcsolatban.
Fotók: Dzsúdló hivatalos/Miskolczi Milán