dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Follow The Flow: Tőlem ne!

Follow The Flow - Tőlem ne!

off off off off off
Album: nincs kép
Megtekintve: Ma 2, összesen 10981 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Tőlem ne!

Hiába várom, mást sem hallani
Hogy sok szép part van itt
De azt, aki vízre vágyik
Nem lehet a földön tartani
Nekem mindenki azt mondta
Hogy nem leszek jó ember én
De jöttél, és a hangod ringat el
A vágyak tengerén

Mint erdőt a napfény
Úgy éltetsz engem
És úgy hajlok majd én is
A széllel szemben

Kérd a naptól, hogy többé ne süssön
Vagy hogy reggel ne keljen fel
Egy kapitánytól, hogy inkább ne küzdjön
Többé már a tengerrel
Kérd magadtól, hogy úgy ne tehessen
A szívemmel, mintha kő lenne
Kérd bárkitől, hogy ne szeressen
Ebben az életben, csak tőlem ne!

A kétség fellege takar el
Úgyis teszi dolgát a szél
Lehet, ez a láng sem él örökké
De most még száz teliholdat ér
Egy életen át napnál voltam fűtő
Hogy minden világos legyen
Csak hogy jól lássalak a fényben
Míg az alkonyt várod velem

Mint erdőt a napfény
Úgy éltetsz engem
És úgy hajlok majd én is
A széllel szemben

Kérd a naptól, hogy többé ne süssön
Vagy hogy reggel ne keljen fel
Egy kapitánytól, hogy inkább ne küzdjön
Többé már a tengerrel
Kérd magadtól, hogy úgy ne tehessen
A szívemmel, mintha kő lenne
Kérd bárkitől, hogy ne szeressen
Ebben az életben, csak tőlem ne!

A szemed álnok
Engem úgy megbabonázott
Azóta csak a szívemmel látok
Te átok, tudod, úgyse hezitálok
Az eszem már odavan

Kérd a naptól, hogy többé ne süssön
Vagy hogy reggel ne keljen fel
Egy kapitánytól, hogy inkább ne küzdjön
Többé már a tengerrel
Kérd magadtól, hogy úgy ne tehessen
A szívemmel, mintha kő lenne
Kérd bárkitől, hogy ne szeressen
Ebben az életben, csak tőlem ne!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Zenei és családi programok is várják a látogatókat a VárkertFeszten a Várkert Bazárban

Koncertek, irodalmi és táncos előadások, filmek és családi programok is várják a közönséget a háromnapos VárkertFeszten május 30. és június 1. között Budapesten, a Várkert Bazárban.

 

- A Várkert Bazár újjászületésének 10. évfordulója alkalmából tavaly rendezték meg először - hagyományteremtő szándékkel - a nyarat köszöntő háromnapos kulturális fesztivált - emlékeztetett Sikota Krisztina, a Várkapitányság turisztikai, kulturális és kommunikációs vezérigazgató-helyettese.

 

Az idei programok fókuszában is a családok, a gyerekek és a fiatalok állnak


Nekik lesznek egésznapos kézműves-foglalkozások, játszóházak, interaktív játékok, de a Maszk Bábszínház előadása és a Zabszalma együttes koncertje is szerepel a programban. 


Idén is minden műfajban, a jazztől a népzenéig, az irodalmi programtól a színházi előadásig várják produkciókkal a közönséget a Várkert négy színpadán.

 

A Neoreneszánsz kertben, az Öntőház udvarban és a Szárazárokban kültéri színpadokat állítanak fel, a nagykoncerteknek a Várkert Bazár rendezvényterme ad otthont.


Május 30-án este Fekete Jenő és a Banda ad koncertet


A koncerten saját dalok, igazi blues klasszikusok és feldolgozások is elhangzanak, a meghívott vendég Takáts Tamás énekes lesz.

 

Május 31-én az Öntőház udvarán Aposztróf Hellász Nyomában címmel magyar-görög zenés, irodalmi est várja a közönséget Juhász Anna irodalmár közreműködésével. 


Szabó Magda művein és a magyar irodalom, valamint vendégek - Papadimitriu Athina színész és lánya, Elektra, valamint Kollatos Fotios színész - segítségével idézik meg Görögországot.

 

Zenében szabadon címmel lép színpadra a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara Malek Andrea közreműködésével. Az énekesnő ismertetése szerint a koncerten Ella Fitzgerald, Frank Sinatra és Barbra Streisand dalai is életre kelnek június 1-jén a Várkert rendezvénytermében.

 

Az autentikus cigányzenét játszó Parno Graszt a Bohemian Betyars együttessel zenél szintén június 1-jén. 


Szűcs Levente, a Bohemian Betyars egyik frontembere elmondta: a koncerten magyar népzenei és világzenei elemekkel tűzdelt punkzenét hallhat majd a közönség. Az Öntőház udvarán felállított színpadon 12-en lépnek majd fel.



 

A Panorámateraszon többször is együtt táncolhat majd a közönség Pál István Szalonnával és bandájával az ingyenes táncházsorozat nyári, szabadtéri alkalmain, de élő cigányzene és lovas huszárok is várják a látogatókat a Palotanegyedben.


A Szárazárok színpadon a VárKERT Mozi a legnépszerűbb magyar filmeket tűzi műsorra, emellett folytatódik a népszerű Tánc a Kertben sorozat is


A Palotanegyedben és a Várkert Bazárban ingyenes koncerteket szerveznek, Nyár a városban címmel pedig a Magyar Nemzeti Galériával közös szabadtéri kiállítás is nyílik. A látogatók a nyár folyamán tematikus sétákon vehetnek részt a Várkert Bazárban és Palotanegyedben, a Mama nézd! elnevezésű programra kifejezetten kismamákat várnak.



 

A nyár egyik kiemelt eseménye lesz a Tóth Vera Band fellépése július 4-én este


Tóth Vera elmondta, hogy a Summer Night Budapest elnevezésű szabadtéri koncerten kilenctagú zenekarral lép színpadra az Öntőház udvarán, ahol nyári slágerek mellett feldolgozásokat, köztük Abba-feldolgozást is hallhat majd a közönség.


Videó a helyszínről itt.



Fotók: Várkert Bazár hivatalos

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás