


| Előadó: | A hercegnő és a béka |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | mesedal |
| Címkék: | Keressük! |

Louis:
Ha emberi legény volnék,
rám várna New Orleans,
És ott nagyon durván, kafán fújnám,
Nem láttak olyat még!
Tudod úgy, mint Louis Armstrong,
Vagy tán ???? ???
fülelnek mikor zenélek,
és egy autogrammot remélnek, figyelj!
Ha egyszer talán ember lehetnék,
a trombitát fújnám oly kafán,
hogy azután csakis én kellenék.
Naveen:
Ha újra Önmagam leszek .
úgy mint egyszer rég,
Majd több száz csodás parti vár,
mit sohasem láttál még.
Egy vörös szépség balról,
és egy barna jobbról jő,
és persze néhány szőke ciklon,
úgy kábé 2000 nő.
Hé, Louis!
Élvezzük hát az életet,
most búslakodni nem lehet!
Vagy jó sok perc elszáll!
Bárcsak megint ember lehetnék!
Jó, a világ úgy legyen ahogy rég,
nos, össz-vissz ennyit szeretnék!
Tiana:
A szerénység a lényeg,
meg a szorgalom és az alázat,
Bezony kőkeményem melózzál,
mert ki mint vet, az biz’ úgy arat!
Ha emberféle volnék,
úgy nagyjából csak én
Igen sokat tennék a csodákért,
talán az élet ettől szép.
Ki mint vet, majd úgy arat,
Én tudom, ezt elfeledni sose’ szabad!
Ha megtanulod jól jársz!
Együtt: Egyszer talán ember leszek még!
Louis: Zenével nyomulnék!
Naveen: Királyi módon élnék!
Tiana: Keményen küzdenék az én kis életemért!
Így lesz talán!



Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.
A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.
- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot
- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna.
Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy
olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt.
Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül
Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint
Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.
A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.