


| Előadó: | Honeyball |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Keimer Balázs |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Egyszer minden jó véget ér,
Mi az életemben elkísért,
Félek, hogy hamar eljön az a nap,
Mikor a barátok elhagynak,
Én is hétköznapi leszek,
Munka, feleség, gyerekek,
De most még kiélem magam,
Csinálok mindent, hogyha van
Pénzem és kedvem, mibõl nincs hiány,
De még messze a nyugdíj korhatár,
Korai lenne emlékeimbõl élni
De most már minden rendben van, nem kell félni!
De még korai örülni, mert még mindig itt vagyok, és megtudod:
ref.:
Minden éjjel és minden nappal,
Néha itallal néha mással,
Azt csináljuk amit nem szabad,
Egyszer majd agysejtünk nem marad.
Minden jó, mindenhol,
De mi mindig mindenkor,
Azt csináljuk amit nem szabad,
Egyszer majd agysejtünk nem marad,
Majd kérünk újat!
Így most tizennyolc évesen,
Azt mondom teljes az életem.
Ex és leendõ barátnõk,
Voltak és lesznek remélhetõ.
Volt sok jó és rossz tapasztalat,
És ez mindig az enyém marad.
Egyszer majd a lantot én is leteszem,
75,5 évesen.
Tolószékben majd remélem,
Azt mondhatom, sok mindent megéltem!
De még korai örülni, mert még mindig itt vagyok,
És megtudod:
ref.:
Minden éjjel és minden nappal,
Néha itallal néha mással,
Azt csináljuk amit nem szabad,
Egyszer majd agysejtünk nem marad.
Minden jó, mindenhol,
De mi mindig mindenkor,
Azt csináljuk amit nem szabad,
Egyszer majd agysejtünk nem marad,
Majd kérünk újat!
ref.:
Minden éjjel és minden nappal,
Néha itallal néha mással,
Azt csináljuk amit nem szabad,
Egyszer majd agysejtünk nem marad.
Minden jó, mindenhol,
De mi mindig mindenkor,
Azt csináljuk amit nem szabad,
Egyszer majd agysejtünk nem marad,
Majd kérünk újat!
Majd kérünk újat!!!



Az egy éve alakult budapesti bluegrass zenekar októberben Amerikában turnézott. A koncertsorozatot a Texas Sounds International Country Music Awards fesztiválon kezdve az év zenekara díjjal tértek haza.
Hét koncertet adtak a hajdani vadnyugat ikonikus városaiban
„Régi álmom valósult meg, hogy azokon a legendás vidékeken játszhattunk, amit annak idején a western filmekben láttam. Például Tombstone városa, ami Arizona déli részén a sivatag közepén fekszik. Itt forgattunk egy klipet, aztán délután kettőkor adtunk egy koncertet. De a Billy Bob (FortWorth), és a Maverick (Tucson) country klubokat is imádtam, ahol fantasztikus zenekarokat láttunk.” – próbál válogatni a tengernyi emlékből Kovács Kornél, a zenekar vezetője, énekese, akit az amerikai folkmuzsikáért rajongó közönség egy másik zenekarból, a Nyughatatlanból is ismerhet már.
A The Riverside Soul négyesét a turné valamennyi állomásán kirobbanó lelkesedéssel fogadta a helyi közönség, ami nem is csoda, igazán különleges élmény lehetett nekik, hogy valaki egy kis európai országból érkezve az ő népzenéjüket játssza.
A csapat a közelmúltban jelentette meg első lemezét, az utazásra írt legújabb, Unexpected Journey című dalukra pedig gyorsan forgattak is egy klipet az arizonai sivatagban, ami előreláthatólag a hónap végén debütál majd. De nem ez volt az egyetlen képanyag, amit kint rögzítettek, kapva az alkalmon, hogy a műfaj autentikus környezetében videózhatnak, több felvételt bezsebeltek, amik akár egy-egy útinaplónak is simán beillenének.
Sedona, vörös sziklas hegység, ahol oly sok western mozi játszódik, egyértelműen magával ragadta a társaságot. Videó itt.
„Az amerikai turnénk egyik legjobb koncertjét Phoenixben adtuk, nagyon jó volt a hely és a közeg minket is hangulatba hozott. Ezután érkeztünk Sedona-ba, ahol a főútról már látszott a lenyűgöző Cottonwood sziklás hegység, itt vettük fel a kedvenc gitárosom Doc Watson feldolgozását, a Streamline Cannonball című számot” – mesélte Kornél a felejthetetlen élményt.
A turnéról egy teljes összefoglaló videó is készült, amit itt láthattok.
A következő The Riverside Soul koncertek
2025. november 22. Debrecen, Incognito Club
2025. december 05. Budapest, Fat Mo’s
2025. december 17. Budapest, Renegade Blues Bar
Fotók: The Riverside Soul