dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Felső Tízezer: Ez most nem sikerült

Felső Tízezer - Ez most nem sikerült

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Felső Tízezer
Album: Keressük!
Szövegírók: Sallai László András
Zeneszerzők: Sallai László András
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 4, összesen 1834 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Ez most nem sikerült

Nem volt hozzá sohase merszem, hogy úgy csináljam, ahogy gondolom.
Mindig eltérített mások véleménye és a rosszkor elhangzó mondatok.
Folyton csak félig próbáltam meg többet nyújtani az átlagnál.
Én mindig csak akkor voltam bátor, mikor semmi szükség nem volt rá.

Úgyhogy sohase vitt arra a lélek, hogy leküzdjem a rossz szellemet:
reggel kifolyt az idő a kezeim közül, mire észbe kaptam, már este lett.
Vajon hányszor gondolhattam arra, hogy most jön el a nagy pillanat?
Később leszóltak odafentről, hogy „bocsánat, de ez most mégsem az”.

Én képes lennék szinte bármire,
de nincsen bennem semmi lendület
és félek, hogy az a túl sok félelem
felfalja azt a gyenge szívemet (…)

Van még időm egy utószóra,
elnézést, ha zavarok,
de az utolsó szó jogán el kell mondjam,
amire nem volt még alkalom,
hogy akik azt mondták, hogy annyira átlagos,
hogy jobb lesz, hogyha sohase folytatom,
ők hol vannak most, hová tűntek el?

Én ha mindent újrakezdhetnék,
nem rontanám el semmiképp,
ha mindent újrakezdhetnék,
akkor is mindent ugyanígy csinálnék,

még akkor is, ha ez most nem sikerült.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Sex Pistols frontembere, Johnny Rotten a Public Image Ltd élén koncertezik Budapesten

A posztpunk egyik legmeghatározóbb és leginnovatívabb zenekara, John Lydon Public Image Ltd-je (PiL) 2026 tavaszán Budapestre érkezik. 






A kultikus együttes május 20-án ad koncertet a Dürer Kertben, 15 évvel első magyarországi koncertje után, a hatalmas sikerrel futó This Is Not The Last Tour nevet viselő körút részeként.


A koncert igazi zenei mérföldkőnek ígérkezik


John Lydon, - vagy ahogy a világ leginkább ismeri Johnny Rotten - a Sex Pistols frontembereként írt zenetörténelmet, majd a PiL élén újradefiniálta a posztpunk műfaját. A banda több mint négy évtizedes fennállása alatt öt Top 20 kislemezt és öt Top 20 albumot jegyzett az Egyesült Királyságban, egyedi hangzásuk a rockot, a dance-t, a folkot, a popot és a dubot ötvözi, ami több generációra volt hatással, zenészek ezreit inspirálta.


Az 1978-ban alakult formáció 1992-ben hosszabb szünetre vonult, majd 2009-ben megújult lendülettel tért vissza, és ismét sorra szállította a dalokat. Újjáalakulásuk óta három nagy kritikai sikert arató albumot jelentettek meg: This is PiL (2012), What The World Needs Now… (2015) és a legfrissebb, 2023-as End of World, amely tovább színesíti Lydon széles diszkográfiáját, a PiL életművet pedig immár 11 lemezesre bővíti.


John Lydon 2023-ban elveszítette feleségét Norát, valamint menedzserét és barátját John Rambo Stevenst, ezután sokáig úgy gondolta, hogy a turnézás számára véget ért, nem szeretne többet színpadra állni. 




A közönség szeretete azonban szerencsére meggyőzte


Hiba volna abbahagyni. Nem maradtak így el a koncertek és a frontember bevallása szerint a mostani turnén a Public Image Ltd maximális fordulatszámon pörög, és miután a nyár folyamán a zenekar történetének legjobb koncertjeit adták, „nagyon várják, hogy mindenki Rotten karácsonyt és új évet kapjon tőlük ajándékba.”

 

A most bejelentett budapesti koncert ritka lehetőség a hazai közönség számáraa


Kivételes alkalom arra, hogy a magyarországi rajongók élőben lássák a legendás brit csapatot, amely eddig mindössze egyszer, 2010-ben járt Budapesten. Majd ötvenéves pályafutások során így másodjára lesz lehetősége a hazai közönségnek a világ egyik legismertebb punk legendájának energiáját élőben is megtapasztalni május 20-án, a Dürer Kertben. A punk ünnepre a jegyértékesítés december 3-án, 11 órakor indul.

 

 



Fotók: Public Image Ltd/Live Nation Magyarország

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás