


| Előadó: | Felső Tízezer |
|---|---|
| Album: | Normális élet |
| Megjelenés: | 2015 |
| Hossz: | 3:00 |
| Szövegírók: |
Sallai László András |
|
Sallai László András |
|
| Kiadó: | Normafa Records |
| Stílus: | Alternatív |
| Címkék: | Keressük! |

Odaadnám érte a fél kezem
pedig még nem is ismerem
nem tudom, a fiúkkal hogy áll
de ez nálam sosem volt akadály
úgysem leszek túl megnyerő
és úgysincs tervem semmiről
azt azért meg mégsem mondhatom
hogy éhen halunk egy szép napon
csak keresek valamit általában
ami ott van minden háztartásban
de sosem találtam meg az enyémben
nekem nem kell mindent tudnom rólad
hogy hányan mentek át már rajtad
és hogy hány gyerekre van szükséged
csak ugorjunk a vaksötétbe
előre mindent megbocsátok
semmit nem kell megmagyaráznod
nem hiszem, hogy baj történhet
ha beleugrunk a vaksötétbe
ha a hangom visszahallgatom
úgy kiugranék az ablakon
a tükörből visszanéző arc
eléggé taszítónak tart
így mégis hogyan várhatom
hogy legyen irántam szánalom
de ha valaki elég mélyre ás
a salak mellett mást is talál
csak keresek valamit általában
ami ott van minden háztartásban
de sosem találtam meg az enyémben
nekem nem kell mindent tudnom rólad
hogy hányan mentek át már rajtad
és hogy hány gyerekre van szükséged
csak ugorjunk a vaksötétbe
előre mindent megbocsátok
semmit nem kell megmagyaráznod
nem hiszem, hogy baj történhet
ha beleugrunk a vaksötétbe



A posztpunk egyik legmeghatározóbb és leginnovatívabb zenekara, John Lydon Public Image Ltd-je (PiL) 2026 tavaszán Budapestre érkezik.
A kultikus együttes május 20-án ad koncertet a Dürer Kertben, 15 évvel első magyarországi koncertje után, a hatalmas sikerrel futó This Is Not The Last Tour nevet viselő körút részeként.
A koncert igazi zenei mérföldkőnek ígérkezik
John Lydon, - vagy ahogy a világ leginkább ismeri Johnny Rotten - a Sex Pistols frontembereként írt zenetörténelmet, majd a PiL élén újradefiniálta a posztpunk műfaját. A banda több mint négy évtizedes fennállása alatt öt Top 20 kislemezt és öt Top 20 albumot jegyzett az Egyesült Királyságban, egyedi hangzásuk a rockot, a dance-t, a folkot, a popot és a dubot ötvözi, ami több generációra volt hatással, zenészek ezreit inspirálta.
Az 1978-ban alakult formáció 1992-ben hosszabb szünetre vonult, majd 2009-ben megújult lendülettel tért vissza, és ismét sorra szállította a dalokat. Újjáalakulásuk óta három nagy kritikai sikert arató albumot jelentettek meg: This is PiL (2012), What The World Needs Now… (2015) és a legfrissebb, 2023-as End of World, amely tovább színesíti Lydon széles diszkográfiáját, a PiL életművet pedig immár 11 lemezesre bővíti.
John Lydon 2023-ban elveszítette feleségét Norát, valamint menedzserét és barátját John Rambo Stevenst, ezután sokáig úgy gondolta, hogy a turnézás számára véget ért, nem szeretne többet színpadra állni.
A közönség szeretete azonban szerencsére meggyőzte
Hiba volna abbahagyni. Nem maradtak így el a koncertek és a frontember bevallása szerint a mostani turnén a Public Image Ltd maximális fordulatszámon pörög, és miután a nyár folyamán a zenekar történetének legjobb koncertjeit adták, „nagyon várják, hogy mindenki Rotten karácsonyt és új évet kapjon tőlük ajándékba.”
A most bejelentett budapesti koncert ritka lehetőség a hazai közönség számáraa
Kivételes alkalom arra, hogy a magyarországi rajongók élőben lássák a legendás brit csapatot, amely eddig mindössze egyszer, 2010-ben járt Budapesten. Majd ötvenéves pályafutások során így másodjára lesz lehetősége a hazai közönségnek a világ egyik legismertebb punk legendájának energiáját élőben is megtapasztalni május 20-án, a Dürer Kertben. A punk ünnepre a jegyértékesítés december 3-án, 11 órakor indul.