


| Előadó: | Follow The Flow |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Vincze Gergely "BLR" Szakács Gergő Molnár Csaba (Fura Csé) |
|
Somogyvári Dániel Csöndör László "Diaz" Szakács Gergő |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Féltem a világom, amit kaptam tőled
Mert ami most van, nekem pont jó!
A világom, ami szép lett tőled
Meddig tartható?
Minden álmom, amit halkan szőttem
Most ordítom a színpadról!
Vajon a hangom a jövő hullámhosszán
Lesz-e hallható?
Folyton a Mennyekbe vágyom, nekem szállnom kell
Minden másodpercben, minden áron fel
Ahogy három felhő fonja össze a párnám
Pihenek a panorámát a karomba zárván
Én az álmaim élni, más többet akar
Madárszóra a Nap kelt, a Hold betakar
Hátrahagyom a gondot, az csak összezavar
Annyiszor kapott el, hogy már nem üldöz a baj
Én csak zenélek csendben, és ha aludni vágyom
Nekem zenél a csend, miközben őrzi az álmom
Ha feltámad a szél, kopog a lakat a házon
Akkor magamra zárom
Mert úgy...
Féltem a világom, amit kaptam tőled
Mert ami most van, nekem pont jó!
A világom, ami szép lett tőled
Meddig tartható?
Minden álmom, amit halkan szőttem
Most ordítom a színpadról!
Vajon a hangom a jövő hullámhosszán
Lesz-e hallható?
Köszönöm, jól vagyok - minden óhajom útján
Megszűnik a forgalom, életem delén
Úgy érzem jól vagyok - a lábnyomom olvasom
A csúcsról levezető hegyoldalon
Szorult már egy kis értelem belém
Itt a legjobb, a zene itt a leghangosabb
És elindulni is mindig van hova, ezért szeretem
Adom, hogy megfogd a kezem, és táncra fel
Hadd tűnjön a látszat el, mint a képzeletem
Hogy a viharban nem kapitánynak
Érzem magam, hanem apró apródnak
Ha körbenézek, nem látok senkit
És alattam csak egy rozoga csónak
Féltem a világom, amit kaptam tőled
Mert ami most van, nekem pont jó!
A világom, ami szép lett tőled
Meddig tartható?
Minden álmom, amit halkan szőttem
Most ordítom a színpadról!
Vajon a hangom a jövő hullámhosszán
Lesz-e hallható?
Lehet, hogy úrrá lett rajtam a félelem
Lehet, de többé nem hagyom!
Talán újraindul majd az életem
De én már más vagyok nagyon
Lehet, hogy önmagamban van a kételyem
Lehet, kár elhajtanom
Talán elindul a régi életem
De én már más vagyok nagyon



Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép a jövő évi VeszprémFesten, amelyet július 15-18. között rendeznek meg Veszprémben.
- Egy fesztivál nemcsak remek kikapcsolódási és szórakozási lehetőség, hanem a regionális gazdaságoknak is erős motorja lehet a munkahelyteremtés, az idegenforgalom fellendítése és a gasztronómiai kínálat megerősítése révén, valamint azzal, hogy ismertebbé teszi a térséget - hangsúlyozta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter.
A VeszprémFest prémium fesztivál, a Rozé Rizling és Jazz napok programjai mindenkinek ingyenesen elérhetők, ezáltal minőségi kulturális programot kapnak a veszprémiek és a térségben élők.
- A kultúrát és a közösségépítést városfejlesztési eszközként fogjuk fel Veszprémben, amint azt a 2023-as Európa kulturális fővárosa programban is megmutattuk. A város élhetőségéhez, versenyképességéhez minden területen hozzá tudnak tenni a fesztiválok - mutatott rá Porga Gyula, Veszprém polgármestere.
A VeszprémFest 2026-os programjai
A nyitónapon, július 15-én, szerdán a kolumbiai énekes, Juanes áll színpadra. A latin rockzene egyik legismertebb nemzetközi előadójának stílusát a spanyol nyelvű rock és popdalok, valamint a kolumbiai népzenei elemek határozzák meg.
A következő napon, július 16-án, csütörtökön az amerikai Beth Hart lesz hallható, aki egészségügyi okokból mondta le idei koncertjét, de jövőre pótolja európai turnéját, így Veszprémbe is ellátogat. Stílusát a blues a rock és a soul jellegzetes keveréke jellemzi.
Veszprémbe érkezik a Kraftwerk
Július 17-én pénteken a német Kraftwerk produkcióját hallhatja a közönség. A düsseldorfi csapat az elektronikus zene egyik úttörőjének számít, nevükhöz fűződik a "robot-pop" koncepció megalkotása. Hatásuk vitathatatlan a későbbi zenei irányzatokra, többek között a techno, a hip-hop és a szintetizátoros popzene fejlődésére.
A zárónapon a Pink Martini ad koncertet
A zárónapon, július 18-án szombaton pedig az amerikai Pink Martini zenekar lép fel a VeszprémFesten, akik idén elmaradt koncertjüket pótolják 2026-ban. A többnemzetiségű együttes 25 nyelven ad elő dalokat a klasszikus-, a dzsessz-, a latin és a popzenei műfajokat egyesítve, egyedi hangzást teremtve.
A VeszprémFest kísérőrendezvényei
Tizenhatodik alkalommal rendezik meg július 10-19 között a veszprémi Óváros téren az ingyenes Rozé Rizling Jazz Fesztivált, amelynek programját tavasszal ismertetik. Szintén később jelentik be a Séd-völgyi jezsuita kolostorhoz tervezett rendezvényeiket.
Fotók: Veszprémfeszt