


| Előadó: | Bagossy Brothers Company |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Bagossy Norbert Bagossy László Bartis Szilárd Tatár Attila (Bagossy Brothers Company) Kozma Zsombor |
|
Bagossy Norbert Bagossy László Bartis Szilárd Tatár Attila (Bagossy Brothers Company) Kozma Zsombor |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Keresem a biztost, innen
nem mehetek messze el,
kavarog egy kicsit minden,
sok lesz ez a kérdőjel.
Mindenki észben fürdik,
hogy szúrtuk így ezt el?
Korlátok, óceánok
támaszthatnak-e újra fel?
Figyelem a belső hangom,
nem ezt diktálja, ébredj fel!
Kertek alatt lapul minden
bátor jellem, ez intő jel.
S fordul a világ egyet,
megrázza még egyszer
öreg hátát, és az emberöltő
nem bírja évekkel.
Hol van az az erdő, én elszöknék,
amíg az életet élni szép!
Hol van az a lány, aki elkísér,
akinek a szíve velem hazatér?
Hol van a világ, amit szeretnénk,
talán te látod onnan épp.
Hol van a te hited, én eltenném,
amíg elbírom, őrizném!
Jönnek-mennek az újabb trendek,
értékből csak mértékkel
fogyasszunk, mert fogyasztóknak
nem férhetne még több el.
Megébred mély álmából a lélek,
mert élnem kell,
kivirágzik a föld, és vétek lenne
nem ölelni két kézzel!
Hol van az az erdő, én elszöknék,
amíg az életet élni szép!
Hol van az a lány, aki elkísér,
akinek a szíve velem hazatér?
Hol van a világ, amit szeretnénk,
talán te látod onnan épp.
Hol van a te hited, én eltenném,
Amíg elbírom, őrizném!



Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.
A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.
- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot
- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna.
Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy
olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt.
Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül
Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint
Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.
A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.