


| Előadó: | Lotfi Begi |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Majoros Péter Majka Mórocz Tamás |
|
Nagy Dávid Gáspár Laci Lotfi Begi |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Néha kell hogy kicsit játsszunk még a tűzzel
Mielőtt felégetnénk mindent
Mióta ég bennem a láng, a zeném éltet
Velem együtt száll a szélben
Volt, hogy nem találtam hozzád
Volt, hogy hibáztam, de aztán
Mindig azt tettem, mit tőlem várt az ég
És újból megtenném
Oh oh jöttem, mint egy hurrikán
Oh oh láttam minden éjszakát
Oh oh s ha visszanézek évek múltán
Tudom már, újból megtennék mindent
Tudod, ezek évek, ha hívnak a fények, én lépek
Az élet nem érhet úgy véget
Hogy nem tettem meg mindent minden szinten
20 éve vagyok odabenn a ringben
Nem sikerült másnak, de sikerült nekem
Bocs, hogy kidolgoztam érte a belem
A szemem alatt karikák, az éjszakától kaptam
Te most kezded a könyvet, én kiolvastam
Minek ez a cécó? Felesleges fecsegés
Úgyis a végszó, egy újabb menetelés
A cél felé, meddig juthatok
Ha kell, meghódítom mindennap a színpadot
És ha megvolt már minden, elkezdem újra
Meg újra meg újra meg újra meg újra
És ha egyszer majd szét leszek hullva
Tudod mi lesz? Elkezdem újra
Oh oh jöttem, mint egy hurrikán
Oh oh láttam minden éjszakát
Oh oh s ha visszanézek évek múltán
Tudom már, újból megtennék mindent
Amit álmodtunk, mind megvan már
Csak játszottunk, mégis volt, hogy fájt
Mert én voltam, így nem volt kár
Annyit kaptam az életemtől, amennyi járt
Oh oh jöttem, mint egy hurrikán
Oh oh láttam minden éjszakát
Oh oh s ha visszanézek évek múltán
Tudom már, újból megtennék mindent


Közeleg a Carson Coma ötödik nagylemeze, de még itt egy utolsó single, a Szemüveg: nem mással, mint Dzsúdlóval kiegészülve.
Egy szürreális szerelmes dal a látás érzékszervének elvesztéséről - és annak megtalálásról egy emberben.
Megérkezett a Szemüveg
“A dal vezérgondolatát, miszerint ha a megfelelő partnerrel éled az életedet, akkor minden, ami addig ködös és homályos volt, kitisztul, így pedig jobban rálátsz mind a világra, mind saját magadra, a -4.5-ös rövidlátásom, valamint mind a tényleges, mind a metaforikus szemüvegem inspirálta.
(Dzsúdló) Marcival már kezdő előadó korunk óta vagyunk nagyon jó barátok - az elmúlt években többször kacérkodtunk a közös dal gondolatával
többször neki is futottunk, de a próbálkozások ellenére valahogy ezelőtt még nem sikerült olyan számot összehoznunk, amiről érezhető, hogy ez nem csak két, egymás munkásságát elismerő előadó együttműködése, hanem két barát közös alkotása. Ezzel szemben a Szemüveg nagyon organikusan gurult ki: a stúdiózás és a klipforgatás során azt éreztem, hogy
egy alternatív univerzumban Dzsúdló nyugodtan lehetne a 7. Carson Coma tag!”
- árulta el a dalról Fekete Giorgio, a zenekar frontembere.
Az érzékszervek elnémulnak, a valóság elmosódik, és csak egy dolog marad éles: te
A dal egy bizarr, mégis gyengéd vallomás arról, milyen, amikor valakin keresztül próbáljuk értelmezni a világot - és közben így találjuk meg magunkat is igazán. A közös munkát Dzsúdló így idézte fel:
“Nagyon régóta benne volt a levegőben a közös a fiúkkal, szerintem minimum 2 éve beszélünk róla a Giorgioval, aztán idén megbeszéltük, hogy júniusban megindítjuk a stúdiózást Párizsban. Ez inkább lett mondjuk ráhangolódás, mert körülbelül az összes cuccunkat ami kellett volna a hasznos stúdiózáshoz otthonhagytuk, de demózni legalább tudtunk. Nem volt nehéz megtalálni a közös metszetet, régóta ismerjük egymást a srácokkal, egészen könnyen tudunk egymásra hangolódni zeneileg is.
Szerettem ennek a dalnak a folyamatát, a végeredményt meg még inkább.”
A Szemüveg a november 28-án megjelenő Purgatórium album utolsó kislemeze
Míg az előző, a lemez címadó dalában nem kisebb nevekkel, mint Krúbival és Beton.Hofival állt össze a zenekar, most Dzsúdlóval kiegészülve jelentkeznek egy újabb slágerrel. A dalokat élőben március 27-én hallhatja a közönség az MTK Sportparkban, a Purgatórium nagykoncerten.
Fotók: Carson Coma x Dzsúdló