


| Előadó: | Gombocz Bence |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Gombocz Bence |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Rock |
| Címkék: | Keressük! |

A Hold egyszer a Naphoz ment
Megkérdezni milyen népszokás
Van az embereknél arra, hogy
Az élet örök elmúlás
És mire jó az a bolygó,
Miért vannak olyan sokan?
Hát menj és nézd meg magad - mondta a Nap,
És üdvözölöm a napraforgókat!
Ha egy bogár vagy itt
Egy erdő padlóján,
Szemben fákat irtanak,
Vajon ott mennyire választhatsz már?
S ha egy kóborkutya vagy itt,
És vergődsz utcán,
Ételt keresel,
Vajon ott mennyire választhatsz már?
És ha egy gyermek vagy itt,
Aki védtelen,
És utálni tanítanak,
De szeretni nem?
S ha felnőtt ember vagy,
Mi lesz veled?
Választasz-e,
Amikor már lehet?
És néhány özönvíz után,
Most már minden éjjel hajnalán,
Mindig más az égbolt alá áll,
És üvölti minden síkon át, hogy:
Az egyetlen emlékem,
Hogy csak a lélegzetem maradt már,
Az egyetlen népszokás, hogy
Mind együtt lélegzünk át,
Minden változást
Te vagy a Hold,
És mi vagyunk a csillagok,
Ide jöttél, s így láthatod,
Hogy hová hullnak a csillagok,
Hol születnek angyalok
Ezért vagyunk ennyien,
Ezért nehéz idelenn,
És égből van a tested,
És égből van a testem,
Égből vagyunk
Mert ez a bolygó egy angyalképző



Dolák-Saly Róbert, a magyar humor és előadóművészet ikonikus alakja 70. születésnapját ünnepli 2026. január 18-án, vasárnap a Budapest Kongresszusi Központban.
Ez az egyedülálló esemény tisztelgés a művész páratlan életműve és a közönséghez fűződő, évtizedeken át tartó kapcsolata előtt.
Dolák-Saly Róbert neve generációk számára jelent egyet az abszurd humorral, a minőségi zenével és a szellemes szójátékoktól hemzsegő könyvekkel.
Pályafutása során a magyar kulturális élet számos területén alkotott maradandót
Kezdve a legendás L’art pour l’art Társulat egyik alapító tagjaként, ahol felejthetetlen karaktereket – mint például Anti bácsi vagy Naftalin Ernő – hozott létre, egészen önálló estjeiig és zenei projektjeiig, mindig képes volt megújulni és elkápráztatni a közönséget. Versek, paródiák, abszurd jelenetek és dalok sorával gazdagította a magyar kultúrát, melyek mára mind klasszikussá váltak.
Művészi munkásságát áthatja a nyelvi játékosság, a finom irónia és az élet apró abszurditásainak szeretetteljes megfigyelése.
Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.
A 70. születésnapi gálaest a művész gazdag életpályájának keresztmetszetét mutatja be, emlékezetes pillanatokkal és exkluzív produkciókkal. Az esten természetesen színpadra lép a L'art pour l'art Légitársaság (Szászi Móni, Stefanovics Angéla, Pethő Zsolt) is legemlékezetesebb jeleneteikkel, garantálva a tőlük megszokott, fergeteges szórakozást.
Az est házigazdája és egyben aktív résztvevője Hajós András lesz, aki műsorvezetői teendői mellett egy-egy jelenetben is felbukkan majd.
A zenei kíséretről a Dolák-Saly Róbert Emlékzenekar (Dandó Zoltán, Horváth Bálint, Pető Gábor, Móré Attila) gondoskodik, akik segítségével a legendás dalok új, friss köntösben szólalnak meg, ígérve felejthetetlen élményt a hallgatóságnak.
Ez az est tisztelgés egy olyan művész előtt, aki tehetségével, humorával és egyedi látásmódjával gazdagította a magyar szórakoztatást. A 70. születésnapi gála kiváló alkalom arra, hogy a sajtó és a nagyközönség is megemlékezzen Dolák-Saly Róbert kimagasló pályafutásáról, és részese legyen egy páratlan időutazásnak. Jegyvásárlás és további információk itt.